Y i… Kleszcze w iluzjonistycznym klipie na MaxFloRecTV

Kleszcz na planie klipu. Fot. Aleksandra Brych

Na MaxFloRecTV dostępne jest już najnowsze wideo promujące album „HorRYM JESTem” duetu Kleszcz (MC) & DiNO (producent). W wizualizacji gościnnie występuje popularny youtuber Y, twórca kanału Magic of Y. Na ekranie pojawiają się też laueraci konkursu „50 twarzy Kleszcza”, czyli sobowtóry samego rapera Kleszcza. Sprawdźcie, kto kogo „oczarował”, a właściwie… oszukał!

Sam nazywa siebie polskim magikiem, nowoczesnym iluzjonistą i mentalistą. W 2012 r. znalazł się w półfinale jednego z telewizyjnych programów typu talent show. Rok później ruszył z autorskim programem „Magia Y” na YouTubie. Wciąż aktywny artystycznie tworzy iluzje dla korporacji, oczarowuje znane i nieznane osoby. Niedawno do wspólnej zabawy zaprosił Rahima, a rok 2016 zaczął od czarów w towarzystwie… Kleszczy!

– Najpierw pokazałem swoje umiejętności Rahimowi i zachęciłem go, by z nich skorzystał. On zapoznał mnie z kolei z twórczością Kleszcza & DiNO, która była dla mnie czymś zupełnie nowym, ale bardzo fajnym. Podoba mi się, że w bitach DiNA przewija się sporo dubstepu – opowiada Y. – Stwierdziłem, że połączenie sił z tymi artystami to świetny pomysł. Szczególnie, jeśli chodzi o utwór „ILUMINACIsną bzdur”. Jak wiadomo, temat illuminati jest mi niezwykle bliski – dodaje.

 

ILUMINACIsną bzdur” to kolejny singiel promujący eksperymentalny album „HorRYM JESTem” Kleszcza & DiNO. Obraz nakręcony został w Pałacu Kawalera w Świerklańcu. Za jego realizację odpowiada Radosław Bereś z grupy filmowej Ace of Art. W rolach głównych poza artystami i popularnym youtuberem wystąpili: zwycięzca konkursu „50 twarzy KleszczaDominik Wańczyk, pozostali laueraci zabawy (Katarzyna Riemel, Agata Cyran, Martyna Bugajna, Ewelina Roesner, Mateusz Gulla czy Adrian Krzemiński) oraz Sebastian Łukasiewicz, Dominik Guzy, Aleksandra Engel, Darek Kołodziej, Albert Gajewski i Wojciech Lubojański.

Pomysł na klip dojrzewał w głowie Radosława Beresia i Y wiele miesięcy, a właściwie… lat. –  Już kiedyś stworzyliśmy z Radkiem podobne filmy. To było jeszcze zanim założyłem kanał Magic of Y. Od zawsze marzył mi się teledysk z szulerką (oszustwem karcianym – przyp. red.) w tle – zdradza Y. Finalny scenariusz jest wynikiem współpracy Ace of Art z Y, Kleszczem & DiNO oraz MaxFloRec. Przy okazji kręcenia klipu popularny youtuber zaangażował Kleszcza do nagrania kolejnego odcinka swojego programu. Efektów szukajcie jeszcze w tym miesiącu na kanale Magic of Y (subskrybuj, aby być na bieżąco: http://www.youtube.com/channel/UC-9PtvEZ0P2kSYtSZKlKyRg?sub_confirmation=1)!

 

Album „HorRYM JESTem” ukazał się nakładem MaxFloRec 12.06.2015. Płyta wciąż dostępna jest m.in. na półkach w Empiku oraz na sklep.maxflo.pl (kliknij, aby przejść: http://sklep.maxflo.pl/pl/p/Kleszcz-DiNO-HorRYM-JESTem/593). Promujący ją singiel „ILUMINACIsną bzdur” zamówić można w wersji cyfrowej w internetowym sklepie wydawcy pod adresem http://sklep.maxflo.pl/pl/p/Kleszcz-DiNO-ILUMINACIsna-bzdur/684.

Chcesz być na bieżąco z twórczością Kleszcza & DiNO i pozostałych artystów spod szyldu MaxFloRec? Subskrybuj kanał MaxFloRecTV – kliknij tutaj: https://www.youtube.com/user/MAXFLORECtv?sub_confirmation=1!

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)