Zobacz teledysk do piosenki „Differences” zespołu Afromental

okładka

Afromental jest znany z tego, że potrafi dawać ludziom swoją muzyką mnóstwo pozytywnej energii, ale potrafią również wzruszać. Dowodem na to jest piosenka „Differences” z albumu„Mental House”. Znalazła się na ścieżce dźwiękowej przepięknego filmu o miłości, „Chemia” w reżyserii Bartosza Prokopowicza.

Bartosz Prokopowicz odpowiedzialny jest również za reżyserię teledysku do „Differences”. W sieci dostępny jest już obraz, zawierający fragmenty filmu.

Afromental współpracował z reżyserem po raz drugi. Wcześniej przy wideoklipie do „Mental House”.

„Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że Differences” może być częścią ilustracji tego bardzo wyjątkowego i poruszającego filmu o miłości, życiu i śmierci” – mówili muzycy.

„Chemia” zapowiadana jest jako najpiękniejszy polski film o miłości. Opowiada przejmującą historię, inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami z życia wyjątkowej osoby, Magdaleny Propokopowicz, żony reżysera. Magdalena zmarła na raka w 2012 roku. Była, między innymi, założycielką Fundacji Rak’n’Roll, propagatorką walki z nowotworami, apelowała do kobiet o regularne poddawanie się badaniom profilaktycznym.

Obraz „Chemia” wejdzie na ekrany polskich kin 2 października 2015 roku.

Album „Mental House”, z którego pochodzi utwór „Differences”, ukazał się 24 listopada 2014 roku i dotarł do dziewiątej pozycji na liście OLIS, najwyższej w ponad 10-letniej historii Afromental. To pierwszy w historii grupy album nagrany w całości „na setkę”.

afromental #2

Afromental to: Łozo (Wojciech Łozowski – wokal), Tomson (Tomasz Lach – wokal), Śniady(Bartosz Śniadecki – instr. klawiszowe), Baron (Aleksander Milwiw-Baron – gitara), Lajan(Wojciech Witczak – bas), Torres (Tomasz Torres – perkusja), Dziamas (Grzegorz Dziamka – instr. perkusyjne).