Zwycięzca Eurowizji wydaje płytę. Nowy album Mansa Zelmerlowa już w czerwcu!

8 czerwca ukaże się nowy album Månsa Zelmerlöwa, zwycięzcy  60. Konkursu Piosenki Eurowizja 2015. Na zapowiadanej płycie „Perfectly Damaged” znajdzie się piosenka „Heroes”, z którą Szwed zwyciężył w sobotę, 23 maja, w Wiedniu, zdobywając w głosowaniu 365 punktów.

Mans_Zelmerlow_Perfectly_Damaged_Album_Artwork_S

„Nie będę ukrywał, miałem łzy w oczach, gdy okazało się, że wygrałem”– mówił na pokonkursowej konferencji artysta. Måns Zelmerlöw wyprzedził reprezentującą Rosję Polinę Gagarinę („A Million Voices”, 303 punkty) oraz włoski zespół Il Volo („Grande Amore”, 292 punkty). W głosowaniu krajów Szwed otrzymał od Polski maksymalną notę 12 punktów!

Zwycięstwo Månsa oznacza, że  61. edycja Eurowizji odbędzie się w jego ojczyźnie. Stanie się tak już po raz szósty w historii imprezy i po raz drugi w ciągu minionych czterech lat. Więcej zwycięstw od Szwecji ma tylko Irlandia, siedem.

Zwycięska piosenka „Heroes” pochodzi z nowej płyty szwedzkiego piosenkarza, kompozytora i aktora musicalowego, „Perfectly Damaged”, która nakładem Warner Music Poland ukaże się w Polsce 8 czerwca. Wypełniło ją 12 piosenek.

Måns Zelmerlöw to w Szwecji postać powszechnie znana. 28-latek trafił do czołówki najbardziej wpływowych Szwedów. Zelmerlöw ma za sobą udział w szwedzkim „Idolu” oraz tamtejszej wersji „Tańca z gwiazdami”. Jako gość pojawił się też w polskiej edycji drugiego z wymienionych show. W naszym kraju występował wielokrotnie, w programach telewizyjnych, na festiwalach, a także na koncertach plenerowych (Hity na czasie). Jego singiel „Cara Mia” pokrył się w Szwecji podwójną platyną. Sukcesami były też role Månsa Zelmerlöwa w musicalach „Grease” oraz „Footloose”.

 

Spis utworów albumu „Perfectly Damaged”:

 1. Stir It Up
 2. Heroes
 3. Someday
 4. Live While We’re Alive
 5. Let It Burn
 6. Should’ve Gone Home
 7. Fade Away
 8. Hearts Collide
 9. The Core Of You
 10. Unbreakable
 11. Kingdom In The Sky
 12. What’s In Your Eyes Feat. Tilde Vinter

Źródło: Warner Music Poland