Mad-Music.pl

10 czerwca premiera albumy Branford Marsalis Quartet & Kurt Elling

Branford Marsalis Quartet & Kurt Elling

OKeh Records ma zaszczyt zaprosić do wysłuchania  Upward Spiral – najnowszej płyty Branford Marsalis Quartet z gościnnym udziałem gwiazdy światowej wokalistyki jazzowej Kurtem Ellingiem.

Branford Marsalis – saxofonista i  kompozytor to jedna z największych gwiazd współczesnej sceny jazzowej. Trzykrotny zwycięzca GRAMMY wielokrotnie udowodnił swój ponadprzeciętny kunszt. Marsalis stworzył kwartet wspólnie z pianistą Joey Calderazzo, basistą Ericiem Revisem, i perkusistą Justinem  Faulknerem.  Dołączył do nich Kurt Elling – amerykański wokalista jazzowy pochodzenia holenderskiego, związany przez wiele lat z wytwórnią fonograficzną Blue Note. Jego wokal charakteryzuje się ciepłym tembrem, intymnym charakterem i wysokiej klasy techniką śpiewania.                       Był dziewięciokrotnie nominowany do nagrody Grammy a w 2009 roku za płytę Dedicated To You otrzymał nagrodę dla najlepszego jazzowego albumu wokalnego.

Album powstał  pod koniec 2015 roku, podczas 4 dniowej sesji nagraniowej  w Snug Harbour Club  w Nowym Orleanie.

Jest pełen doskonale napisanych utworów, wybranych przez artystów, pochodzących z repertuaru takich twórców jak: Nat King Cole, Abbey Lincoln, Antonio Carlos Jobim i  Sting.

Lista tracków:

1.       There’s a Boat Dat’s Leavin’ Soon for New York
2.        Blue Gardenia
3.       From One Island to Another
4.       Practical Arrangement
5.       Doxy
6.       I’m a Fool to Want You
7.       West Virginia Rose
8.       Só Tinha de Ser Com Você
9.       Momma Said
10.   Cassandra Song
11.   Blue Velvet
12.   The Return (Upward Spiral)
Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama