Album Lukas Graham już w marcu. Płyta zawiera przebój 7 Years

lukas-graham-extralarge_1453908568737

25 marca w Polsce ukaże się imienny album Lukas Graham. Na wydawnictwie nie zabraknie szturmem zdobywającej polskie listy przebojów piosenki “7 Years”

Album “Lukas Graham” jest prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanym wydawnictwem popowym na świecie, a wszystko to dzięki niewiarygodnemu sukcesowi singla “7 Years”. Tylko w USA piosenka jest odtwarzana w streamingu w serwisie Spotify 2 mln razy tygodniowo (w sumie zanotowała już ponad 100 mln streamów), gra ją ponad 150 amerykańskich rozgłośni radiowych, utwór zajmuje też wysokie miejsca na rozmaitych listach przebojów. Piosenka właśnie zadebiutowała w zestawieniu “Billboardu”, a eksperci przewidują, że szybko będzie się w nim piąć do góry.

Do singla “7 Years” powstał teledysk, którego autorem jest uznany dokumentalista, nagradzany na festiwalu Sundance, rezydujący w Nowym Jorku René Sascha Johannsen. Zdjęcia realizowano w kopenhaskiej dzielnicy Christiania, z której wywodzą się muzycy Lukas Graham, a także w Los Angeles.

Kompozycję napisali Lukas Graham, Stefan Forrest i Morten Ristorp. Produkowali Future Animals (czyli wspomniani Forrest i Ristorp) i Pilo.

Grupa Lukas Graham powstała w 2010 roku, we wspomnianej, słynącej z bujnego artystycznego życia kopenhaskiej Christianii. Ponieważ inicjatorem był uczący się kiedyś klasycznego śpiewu w chórze Lukas Graham Forchhammer, zespołowi nadano nazwę składającą się z dwóch jego imion. Skład formacji uzupełniają: Mark “Lovestick” Falgren (perkusja), Magnús “Magnúm” Larsson (gitara basowa) i Kasper Daugaard (klawisze). Muzycznie grupa miesza wyrafinowany pop, soul oraz elementy hiphopowe.

W 2013 roku Lukas Graham podpisał kontrakt z wytwórnią Warner. Krótko potem rozpoczęły się prace nad albumem. O tym, że wszystko idzie w dobrym kierunku, przekonał już pierwszy singlowy utwór “Mama Said”, nagrany z chórem dziecięcym. Z miejsca wspiął się na szczyt duńskiej listy i pozostał na niej przez 24 tygodnie.

W Danii płyta “Lukas Graham” do tej pory czterokrotnie pokryła się platyną. Została tam między innymi wybrana “Albumem roku” i “Popowym albumem roku”. Do Lukasa Grahama powędrowało też wyróżnienie MTV European Music Award dla “Najlepszego duńskiego artysty”.

Tracklista płyty “Lukas Graham”:

 1. 7 Years
 2. Take The World By Storm
 3. Mama Said
 4. Happy Home
 5. Drunk In The Morning
 6. Better Than Yourself
 7. Don’t You Worry ‘Bout Me
 8. What Happened To Perfect
 9. Strip No More
 10. You’re Not There
 11. Funeral