AMON AMARTH – szwedzcy Wikingowie w natarciu! Obejrzyj klip w reżyserii twórców klipów… Behemotha!

image001 (1)

Już 25 marca w sprzedaży ukaże się 10. album szwedzkich królów melodic death metalu – Amon Amarth! „Jomsviking” to pierwsza płyta zespołu, która układa się w opowieść – tragiczną historię o miłości i zemście, wzbogaconą o charakterystyczne dla szwedzkiej grupy melodyjne brzmienie metalowe.  Za produkcję i mix albumu odpowiada Andy Sneap (Megadeth, Testament, Accept), a w nagraniach wziął udział gość specjalny – perkusista zespołu Vomitory, Tobias Gustafsson.

Historia zawarta na nowym krążku Amon Amartha, osadzona jest w świecie Jomsvikingów, legendarnych wojowników z przełomu X i XI wieku. Jak tłumaczy lider zespołu, Johan Hegg: „Jomvikingowie byli mroczną i legendarną grupą najemników, których podboje w całej Europie i na Bliskim Wschodzie przeszły go historii. Bezwzględni zabójcy, którzy zawsze walczyli w wyższym celu. Ich kod był prosty: Nie pokazuj strachu. Nigdy się nie cofaj. Broń swoich braci, a kiedy zostaniesz wezwany – pomścij ich śmierć. Poczułem, że jesteśmy wreszcie gotowi, aby wykorzystać ich historię jako zaczątek do nowego albumu Amon Amarth. Jomvikingowie i ich świat są tylko tłem dla historii o młodym mężczyźnie, który zakochał się w zamężnej kobieciej. Przypadkowo zabija człowieka i musi uciekać – ale poprzysięga zemstę i obiecuje wróć, żeby ją zdobyć. Nie pozwala odejść swojej przeszłości, czuje, że został skrzywdzony, a jego życie legło w gruzach. Nie jest to najszczęśliwsza historia.”

Sporą niespodzianką dla fanów Szwedów jest udział na płycie niemieckiej boginii rocka – Doro Pesch. Jej udział w ‘A Dream That Cannot be’ wokalista Johan opisuje jako ‘wymarzoną kolaborację’. „Doro jest wspaniałą osobą i prawdę mówiąc jedyną, która przyszła nam do głowy, która mogłaby z nami zaśpiewać”.

Album promuje singiel „First KIll” w reżyserii Darka Szermanowicza (Behemoth), wyprodukowany przez polską firme produkcyjną Grupa 13. Obraz kręcony w Warszawie i Gohrweide (Niemcy) idealnie odzwierciedla mroczne, brutalne teksty zespołu i łączy je z fragmentami wybuchowego i energetycznego występu Amon Amarth.

Płyta „Jomsviking” ukaże się w formie cyfrowej, na płycie CD (digipack z 24 stronicową książeczką) oraz na winylu (2LP  z dodatkowym dyskiem CD i rozkładanym modelem statku wikingów).

Tracklista „Jomvikings”:

 1. First Kill
 2. Wanderer
 3. On A Sea Of Blood
 4. One Against All
 5. Raise Your Horns
 6. The Way Of Vikings
 7. At Dawn‘s First Light
 8. One Thousand Burning Arrows
 9. Vengeance Is My Name
 10. A Dream That Cannot Be (Featuring Doro Pesch)
 11. Back On Northern Shores

 

Tracklista LP:

LP#1:

1A. First Kill

2A. Wanderer

3A. On A Sea Of Blood

1B. One Against All

2B. Raise Your Horns

3B. The Way Of Vikings

LP#2:

1A. At Dawn‘s First Light

2A. One Thousand Burning Arrows

3A. Vengeance Is My Name

1B. A Dream That Cannot Be (Featuring Doro Pesch)

1B. Back On Northern Shores

+ dysk CD