„Anatomia bitu” – zobacz muzykę od środka!

Snobe Beatz. Fot. Błażej Płusa

Wczoraj, 21.01, na MaxFloRecTV trafił nowy odcinek poradnika producenckiego.
Tym razem Snobe Beatz wziął na warsztat „Lepszego Żbika” Mesa. I już zapowiada kolejne odcinki. „Anatomia bitu” będzie regularnym programem na kanale MaxFlo. Produkcje „obnażane” będą 21. dnia każdego miesiąca. Sprawdź szczegóły!

„Snobe Beatz na przykładzie skomponowanego przez siebie utworu pokaże Ci parę zabiegów, które będziesz mógł zastosować w pracy także nad własnymi kawałkami” – czytamy w opisie „Anatomii bitu”. Opolski producent muzyczny – do którego podkładów dograli się m.in.: Pokahontaz, Ten Typ Mes, 2cztery7, Reno, GrubSon, Lilu, Pan Wankz, Jarecki czy EastWest Rockers – ewidentnie trafił z pomysłem w dziesiątkę. Jak mówi Joanna „Este” Michalik
z działu PR MaxFlo, pilotażowy odcinek spotkał się ze sporym zainteresowaniem: – Jesteśmy zaskoczeni, jak bardzo ludziom brakuje tego typu materiałów. W odpowiedzi na sugestie naszych odbiorców zdecydowaliśmy się z „Anatomii bitu” uczynić serię.

Przypomnijmy, jak Snobe rozłożył na czynniki pierwsze „Życie jest piękne” Pokahontaz.

Wczoraj od kuchni poznaliśmy „Lepszego Żbika” Tego Typa Mesa. Następny do rozbiórki czeka jeden z utworów Lilu. – Trudno mi dziś przewidzieć, ile przygotuję programów,
ale wiosna na pewno upłynie Wam pod ich znakiem – zapowiada Snobe. Kulisy powstawania bitów do jednych z najpopularniejszych utworów polskiego hip-hopu prezentować będzie zawsze 21. dnia każdego miesiąca na MaxFloRecTV.

Chciałem przygotować materiał dla początkujących, ale nie dla tych dopiero zaczynających producentów. Widziałem podobne zagraniczne materiały wideo. Ciekawym doświadczeniem jest usłyszeć poszczególne instrumenty zamiast sumy znanego utworu – mówi autor poradnika. – Możliwość zapoznania się z pojedynczymi samplami, barwami i melodiami daje często zupełnie inną perspektywę utworu, który na pozór dobrze znamy.

Dodajmy, że kiedy Snobe zaczynał swoją przygodę z muzyką, brakowało tego typu tutoriali. Ze swoim vlogiem wychodzi naprzeciw tym, na których miejscu sam był kilkanaście lat temu. Jako starszy, a na pewno bardziej doświadczony, kolega dzieli się tajemną do tej pory wiedzą. Jeśli chcecie być na bieżąco z jego autorskim programem, koniecznie subskrybujcie MaxFloRecTV (kliknij tutaj, aby subskrybować kanał: http://goo.gl/sFucsk).

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)

***

Snobe Beatz (właśc. Błażej Płusa) – polski producent muzyczny, realizator dźwięku, fotograf i producent wideoklipów; rocznik ’85. Debiutuje na opolskiej scenie w 2004 r.
za sprawą nielegalnej EP-ki. 4 lata później produkuje hit „Kobiety” Lilu. Odpowiada
również za miks całego albumu. W tym samym czasie zostaje jednym z oficjalnych producentów w MaxFloRec. Oprócz tego wraz z Mariem i Szczubem zawiązuje kolektyw Banger Boyz. W kolejnych latach miksuje „Podróże Po Amplitudzie” oraz „Amplifikację” Rahima. W roku 2009 na płycie Mesa, a następnie na płycie Pjusa, opublikowane zostają
jego G-funkowe kompozycje. W pierwszej połowie 2010 r., na 4. wydaniu legendarnej, winylowej EP-ki JuNouMi, pojawiają się jego „Głupie rzeczy” z udziałem 2cztery7. Snobe pracuje także jako fotograf. Realizuje sesje m.in. dla Jareckiego & BRK czy Chady.
W roku 2011 przygotowuje klip do „Promowideo” ekipy Mocne Wersy. Nie daje o sobie zapomnieć również jako producent – komponuje chociażby: „Oczy wpatrzone w cel” EastWest Rockers, „Lód w sercu” i „Lepszego żbika” Mesa czy „Kalorie” GrubSona. W 2014 r. ukazuje się 3. krążek Pokahontaz. Promuje go wyprodukowany przez Snobe’a singiel „Życie jest piękne”. W listopadzie tego samego roku na MaxFloRecTV trafia 1. odc. „Anatomii bitu”, autorskiego poradnika producenckiego Snobe’a. Wideo zostaje bardzo dobrze przyjęte. Producent postanawia opracować serię odcinków.

Źródło: www.MaxFlo.pl