Armin Van Buuren zapowiada nowy album!

Na ten moment czekały miliony fanów holenderskiego artysty. Armin prezentuje okładkę nowego albumu pt. „Embrace”, którą stworzył słynny fotograf i reżyser Anton Corbijn, znany chociażby z takich produkcji jak „Amerykanin” czy „Control” o wokaliście Joy Division.

Armin Van Buuren - Embrace (front)

Każdy kolejny singiel, remix, kompilacja czy nowy studyjny album nominowanego do nagrody GRAMMY®, holenderskiego DJ’a i producenta Armina Van Buurena, zawsze wywołują ogromne poruszenie wśród fanów muzyki elektronicznej. Wydany w 2013 roku materiał „Intense”, okazał się ogromnym sukcesem i został wysoko oceniony zarówno przez krytyków, jak i wielbicieli EDM oraz mainstreamu. Dowodem na to, jest nominacja GRAMMY® dla singla „This Is What It Feels Like”, z gościnnym udziałem Trevora Guthrie. Album „Intense” spodobał się również polskim słuchaczom, jest to drugi z rzędu studyjny krążek Holendra, który pokrył się w naszym kraju złotem. Po dwóch latach ciężkiej pracy w studio, Armin Van Buuren z dumą zapowiada premierę szóstego autorskiego albumu pt. „Embrace”, który trafi do sprzedaży 30 października 2015 roku. Projekt graficzny i ikonografia dla „Embrace”, zostały stworzone przez znanego fotografa i reżysera Antona Corbijna.

Armin Van Buuren: „Po „76”, „Shivers”, „Imagine”, „Mirage” i „Intense” postanowiłem kontynuować pomysł z tytułem albumu, składającym się z jednego słowa „Embrace”. Chodziło o to, że zawiera on różne instrumenty i dźwięki które włączyłem do swojego brzmienia. Mam nadzieję, że fani pokochają ten nowy etap w moim życiu. Jestem szczęśliwy, że mogłem pracować z Antonem Corbijnem. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i bardzo się cieszę z efektu tej współpracy.”

Anton Corbijn: „Fotografując Armina, wpadłem na pomysł aby zmienić postrzeganie przez opinię publiczną tego kim jest i co tworzy. On jest takim miłym facetem, że pracując nad nim starałem się nadać odrobinę więcej wizualnego wyrazu, który przełoży się na kombinację nawiązującą do „Sierżanta Pieprza” i „Mad Maxa”. Chciałem, aby z jednej strony pokazać ciekawego i wesołego człowieka, a z drugiej wszechstronnego DJ’a, który uwielbia muzykę i podróżuje po świecie.”

Anton Corbijn 1

Kiedy Armin Van Buuren wkłada całą swoją energię w nowy album, światową trasę koncertową, teledysk lub występ w klubie, on przyciąga najwybitniejszych, podobnie myślących specjalistów w kreatywnej przestrzeni. Z biegiem lat, fotografie Corbijna uchwycały obrazy Keitha Richardsa, U2, Depeche Mode, Davida Bowie, Roberta De Niro, Kate Moss, Clinta Eastwooda i innych niezliczonych ikon kulturalnych i artystycznych, w karierze fotograficznej która trwa już cztery dekady. Dla Armina, każdy album jest ogromnym przedsięwzięciem artystycznym. Wraz z wydawnictwem „Embrace”, chce rozbić dotychczasowe granice i wejść na kolejny poziom swojej kariery.

Pierwszym singlem promującym album „Embrace” jest „Another You”, z gościnnym udziałem multi-platynowego artysty Mr. Probza. Do tej pory, w różnych serwisach streamingowych, utwór został odsłuchany ponad 40 milionów razy i świetnie radzi sobie w stacjach radiowych i telewizyjnych na całym świecie. Oficjalny teledysk do „Another You”, został odtworzony na YouTube ponad 5 milionów razy.