Mad-Music.pl

Ashley Tisdale zapowiada nowy album

ashley-tisdale-photoshoot-july-2015_4

Dla fanów Ashley Tisdale to będzie dobra wiadomość. Aktorka i piosenkarka ma w planach po siedmiu (!) latach od premiery ostatniego albumu Guilty Pleasure wydać nowy krążek. Potwierdziła, że ostatnio pracuje nad nim w studio. Niestety gwiazda Disney’a na razie sama nie wie kiedy odbędzie się jego premiera. Pozostaje na razie jedynie czekać na nowe informacje.

Oto co powiedziała w wywiadzie Ashley dla MTV News:

I’m still trying to find exactly where I want to go with that. I’ve been heading towards a specific direction and I think that’s where I’m going to be. It’s obviously still pop and we’ve been playing with more dance pop. My last album was pop rock, so I definitely kind of have been more into the dancier type of pop songs. It’s definitely heavily pop for sure. I don’t even know if I’m just going to do singles or do an album. It’s really just me going into the studio and doing what I love. I’ve been inspired to start doing music again. I’ve been really excited to be back in the studio and figuring out what that next sound is. But I definitely missed it and I’m having a lot of fun with it, so we will see.

 

Karolina Frelich

Karolina Frelich

Zastępca redaktora naczelnego i grafik strony MAD-MUSIC.pl. Interesuje się nie tylko muzyką, ale także historią oraz literaturą. Nie jest wielbicielką polskiej muzyki. Zazwyczaj słucha pop'u i R&B, ale nie ogranicza się tylko do tych gatunków. Jej ulubieni artyści to Rihanna, John Newman, James Arthur i Adam Lambert. Prowadzi stronę na Facebook'u Gpeacock.

Brak komentarzy

Polub nas!

Patronat

Reklama

Polecane koncerty

Polecamy również

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .