BONEY M. – CZTERY DEKADY NA TANECZNEJ SCENIE

BoneyM_Album_Packshot_3D

Mija właśnie czterdzieści lat od premiery pierwszego singla grupy Boney M. zatytułowanego „Baby Do You Wanna Bump”. Piosenka ta była pierwszym krokiem do bezprecedensowego sukcesu tego niemieckiego zespołu. Drugi singiel grupy „Daddy Cool” stał się hitem lata 1976 roku i utrzymywał się na topie zachodnioniemieckiej listy przebojów przez dwanaście tygodni!

Kolejne single: „Sunny”, „Ma Baker”, „Belfast”, „Rivers Of Babylon”, „Rasputin”, „Mary Boy Child” i „Brown Girl In The Ring” jeden po drugim stawały się megahitami. Od września 1976 roku do października roku następnego grupa Boney M. znajdowała się na szczycie niemieckiej listy przebojów przez 48 tygodni. W wielkiej Brytanii grupa rządziła niepodzielnie przez 9 tygodni.

Ta niesamowita historia zaczęła się w połowie lat 70. w małym studio na poddaszu w Offenbach, niedaleko Frankfurtu, gdzie Frank Farian pracował nad swoją wizją muzyki disco. Zainspirowany przez bohatera australijskiego serialu telewizyjnego nazwał swój projekt Boney M. Gdy piosenka „Baby Do You Wanna Bump” okazała się hitem w Holandii Farian został zaproszony do wzięcia udziału w holenderskim programie telewizyjnym. I wtedy właśnie zdał sobie sprawę, że Boney M. musi przejść z fazy projektu do konkretnego zespołu. Wokalistki: Liz Mitchell, Marcia Barrett i Maizie Williams oraz tancerz Bobby Farrell stworzyli kwartet, który zrewolucjonizował światową scenę disco.

Aż do 1986 roku ta wspaniała czwórka stała się niekwestionowanym władcą niemieckiej sceny pop, a co więcej podbili również taneczne sceny Wielkiej Brytanii, Austrii, Szwajcarii, Włoch, Skandynawii oraz Polski.

Piosenki „Rivers Of Babylon” i „Mary Boy Child” do dnia dzisiejszego znajdują się wśród dziesięciu najlepiej sprzedających się singli wszech czasów w Wielkiej Brytanii.

Aby uczcić 40. rocznicę debiutu grupy 14 kwietnia ukaże się niezwykłe wydawnictwo: „Boney M. Diamonds,” które wydane zostanie jako trzypłytowy album CD, trzypłytowy zestaw DVD oraz specjalny pakiet dla fanów zespołu.

Album CD zawierał będzie m.in. największe przeboje grupy ułożone w porządku chronologicznym, niepublikowane wcześniej wersje piosenek, dwa nowe utwory grupy: „Song of Joy” i „Running Man” oraz remixy ich największych hitów, które wyprodukowali m.in.: Blank & Jones, Bassflow czy John Munich.

Album DVD to zbiór legendarnych występów telewizyjnych grupy, teledysków oraz koncertów m.in. z Dublina z 1978 roku oraz z Sopotu z 1979 roku! Znajdzie się tu również materiał z ostatniego koncertu grupy, który odbył się w 1984 roku w Sun City.

Źródło: Sony Music