BOOTS – innowacyjny producent wydaje solowy album AQUΛRIA!

AQUARIA _SINGLE COVER small

Po tym, jak w ubiegłym miesiącu FKA twigs niespodziewanie wydała EPkę M3LL15X , BOOTS – producent czterech z pięciu utworów na tym wydawnictwie – zapowiada swój własny debiutancki album. Odpowiedzialny również za utwory z ostatniego studyjnego krążka Beyonce (m.in. singiel ‘Drunk In Love”) BOOTS wyda płytę AQUΛRIA 13 listopada nakładem należącej do Sony Music wytwórni Columbia Records. Z pomocą producentów takich jak El-P (Run The Jewels) oraz Carla Azar (Autolux), mistrzowsko miesza na niej gatunki muzyczne i oryginalne wokalizy z wybiegającym w przyszłość, rewolucyjnym podejściem do muzyki.

Jako pierwszy, BOOTS zaproponował tytułowy utwór “ AQUΛRIA”, który zawiera gościnne wokale Angela Deradooriana (The Dirty Projectors).

W lutym 2015, uznany krytyk muzyczny New York Timesa Jon Pareles pojechał na  pustynię Mojave aby spotkać się z Jordy’m Asherem aka BOOTS. Asher był w trakcie tworzenia swojego krótkometrażowego filmu Motorcycle Jesus, który zobrazował pięć piosenek, które przykuły uwagę Parelesa. Przez te kilka dni na pustyni dyskutowali o niezwykłych początkach historii BOOTSa – od spania na podłodze do stania się tajną bronią zasilającą komercyjne i artystyczne sukcesy artystów takich jak Beyonce, FKA twigs i wielu innych — a wszystko to podczas pracy nad własnymi projektami: WinterSpringSummerFall i Motorcycle Jesus. Pareles tak po krótce scharakteryzował artystę:Wrodzony instynkt przetrwania widoczny w  Motorcycle Jesus, pokazuje, jak udzi, którzy, jak BOOTS muszą cały czas iść do przodu i robić to, co podpowiada mi instynkt. BOOTS nie wie, co stanie jeśli przestanie pracować i przeć na przód. Boi się tego odkryć”

Ten artykuł – i multimedialna premiera Motorcycle Jesus –  predstawił BOOTSa światu jako kreatywną trudną do powstrzymania się, której nie wolno zlekcerważyć. Tej jesieni BOOTS wyruszy w trasę koncertową wraz z zespołem Run The Jewels.