„Breaking Bad” zapowiada album „Smack” Roberta Cichego. Premiera płyty 9 lutego.

Singiel i teledysk do piosenki Breaking Bad zapowiada autorski album Smack Roberta Cichego. W energetycznym utworze inspirowanym popularnym serialem słychać charakterystyczne dla całej płyty brzmienie muzyki gitarowej z mocnym bitem i  elementami hip-hop’u. Płyta ukaże się nakładem wydawnictwa Nana Music już 9 lutego.

Smack to w pełni autorski projekt Roberta Cichego. Artysta odpowiada za napisanie tekstów piosenek, kompozycje oraz nagrania instrumentów i wokali. Muzyk dążył do tego, aby płytę charakteryzowało połączenie hip-hop’u z energetycznym brzmieniem muzyki gitarowej, co ogólnie można określić jako „urban country”. Płyta będzie zawierała trzynaście autorskich piosenek artysty.

Singiel Breaking Bad, inspirowany serialem o tym samym tytule, skupia w sobie wiele charakterystycznych cech twórczości Roberta. Większość utworów na płycie powstawała przez dłuższy czas, utwory nabierały nowego brzmienia, ewoluowały. Natomiast z singlem było tak, że akurat skończyłem oglądać serial „Breaking Bad”, poszedłem do studia popracować, ale bez zamiaru napisania czegoś konkretnego, zależało mi jedynie na tym by muzyka jaką mam stworzyć była energetyczna. Zacząłem nagrywać i od razu powstał podkład. Tekst jest wizją artystyczną opartą na serialu. Lubię ten utwór, w pewien sposób jest miksem wszystkiego co jest na płycie. – mówi Robert Cichy.

Klip do singla jest utrzymany w surowym, mrocznym klimacie. Teledysk inspirowany jest serialem, ale w nieco brudniejszej wersji. Nie jest to słoneczne Albuquerque w Nowym Meksyku, ale polskie, industrialne środowisko. Koncepcja była taka, że bohater sam nagrywa się telefonem, swoje zagubienie w życiu, na ulicy, własnej osobowości. Tłem pozostają luźno przedstawione elementy nawiązujące do serialu. – dodaje Cichy.

Warto również wspomnieć , że w nagraniu albumu Smack wzięli udział specjalni goście – Ania Dąbrowska, australijski muzyk Philip Bracken oraz DJ BRK. Twórcą teledysku do piosenki Breaking Bad jest Krzysztof Mossakowski.

Tracklista: Robert Cichy „Smack”

  1. My name is Bob
  2. Old times girl feat. Ania Dąbrowska
  3. Breaking Bad
  4. Loverboy
  5. Hold on
  6. Henhouse feat. Dj BRK
  7. Remitting
  8. Smack
  9. The road feat. Phillip Bracken

  Jeśli jeszcze nie widzieliście teledysku „Breaking Bad”, musicie to jak najszybciej nadrobić!