Calum Scott feat. Leona Lewis – “You Are The Reason” – idealna propozycja na Walentynki!

Calum Scott połączył siły z Leoną Lewis i nagrał z nią w duecie „You Are The Reason”. Piosenka, która zapowiada debiutancki albumu Caluma Scotta „Only Human”, ma już 70 milionów odsłuchów na całym świecie. Płyta ukaże się 9 marca.

Calum Scott połączył siły z trzykrotnie nominowaną do Grammy gwiazdą Leoną Lewis, tworząc nową wersję swojego przeboju „You Are The Reason”.

Leona Lewis ma na koncie 20 milionów sprzedanych płyt i pierwsze miejsce na listach przebojów w ponad 35 krajach za sprawą singla „Bleeding Love”. Jej debiut „Spirit” był pierwszym od 20 lat albumem brytyjskiej wokalistki, który dotarł na 1. miejsce zestawienia Billboard 200. Obecnie Angielka pracuje nad nową muzyką, znalazła jednak czas, by nagrać z Calumem Scottem „You Are The Reason” i nakręcić teledysk do piosenki.

– Współpraca z Leoną była spełnieniem marzeń – zapewnia Calum. – Jestem jej wielkim fanem. Pamiętam jeszcze jej występy w telewizji, nim zawojowała świat swym niesamowitym, pięknym głosem. Praca z nią przy jednej z moich piosenek to zaszczyt i surrealistyczne doświadczenie. Jej pasja i surowe emocje sprawiają, że to naprawdę wyjątkowy duet. Nadal trudno mi uwierzyć, że zaśpiewaliśmy razem.

– Pamiętam, jak Calum przesłał mi ten numer – wspomina Leona. – Włączyłam go i słuchałam non-stop w swoim domu. To jedna z tych potężnych piosenek, które z miejsca poruszają. Poza tym, to po prostu piękna ballada, a jak wiadomo, uwielbiam takie śpiewać. Wykonanie Caluma jest znakomite i cieszę się, że mogłam nagrać z nim duet.

„You Are The Reason” to główny singel z debiutanckiej płyty Caluma Scotta, „Only Human”, która ukaże się 9 marca. Jak zapewnia wokalista, to najbardziej wyjątkowa piosenka na albumie. Więcej o nagraniu artysta mówi:

Utwór „You Are The Reason” ma już łącznie ponad 70 milionów odsłuchów na całym świecie, podczas gdy teledysk przekroczył 20 milionów odsłon w ciągu dwóch tygodni od premiery, a dziś ma ponad ich 40 milionów.

Każdy, kto zamówi „Only Human” w formacie cyfrowym, automatycznie dostanie singel „You Are The Reason” wraz z coverem „Dancing On My Own” Robyn w wykonaniu Caluma, remiksem Tiësto i kawałkiem„Rhythm Inside”, który ma już ponad 40 milionów streamów na całym świecie.

Nominowany do nagrody Brit utwór „Dancing On My Own” dotarł do 1. miejsca iTunes w 11 krajach. Piosenka ma już ponad 670 milionów odsłuchów i blisko 250 milionów odsłon teledysku.

Nad albumem „Only Human” Calum Scott pracował z takimi producentami jak Fraser T Smith (Adele, Ellie Goulding), Jayson DeZuzio (Skylar Grey, Imagine Dragons) czy Oscar Görres (Taylor Swift, Britney Spears). Na krążku znajdziemy uduchowiony śpiew Caluma i płynące prosto z serca teksty. Poprzez delikatną narrację Calum dotyka takich tematów jak tęsknota, co słychać chociażby w przepełnionej bólem fortepianowej balladzie „Hotel Room”. Z kolei „Only You” łączy subtelne bity ze słowami o izolacji wieku dorastania („So they bullied me with silence/Just for being who I am”), a następnie wyraża wdzięczność dla ukochanego przyjaciela, który przynosił mu ukojenie. Pogodny i szybujący „What I Miss Most” to natomiast hołd dla rodzinnego miasta Culma, Kingston upon Hull w północnej Anglii.

– Dla mnie „Only Human” to płyta o pogodzeniu się z tym, kim jesteśmy – mówi Scott. – Mam nadzieję, że te piosenki dodadzą ludziom odwagi, by zaakceptowali siebie, by na świecie było mniej strachu a więcej miłości.