CeeLo Green składa hołd Robinowi Williamsowi.

CeeLo Green, raper i piosenkarz, którego znamy z płyt solowych oraz przebojowego duetu Gnarls Barkley postanowił uczcić pamięć Robina Williamsa. W sieci pojawiła się piosenka

„Robin Williams” oraz niezwykły teledysk. Zresztą, przekonajcie się sami… Utwór zapowiada solowy album artysty „Heart Blanche”, który ukaże się 6 listopada.

image001

Teledysk do piosenki „Robin Williams” wyreżyserował izraelski artysta Vania Heymann (m.in. Bob Dylan). Pomysł na klip jest niesamowity. Została w nim wykorzystana… wyszukiwarka Google. W jaki sposób? Zobaczcie sami na oficjalnej stronie internetowej CeeLo Greena: http://ceelogreen.com/robinwilliams/.

Amerykanin zadedykował piosenkę aktorowi oraz, jak to sam ujął, człowieczeństwu. „Kawałek koncentruje się na sile, którą trzeba mieć, aby umieć się śmiać prosto w twarz wszelkim przeciwnościom losu” – mówił CeeLo.

Brzmienie utworu jest dziełem Jona Belliona (współpracownika, między innymi, Eminema oraz Rihanny, którym pomógł im stworzyć kawałek „The Monster”, a także Jasona Derulo).

„Robin Williams” to nie tylko hołd Cee Lo Greena dla niezapomnianego aktora. To również zapowiedź jego piątego solowego albumu Amerykanina, który pojawi się 6 listopada 2015 roku. Płyta nosi tytuł „Heart Blanche”. Będzie pierwszym wydawnictwem amerykańskiego artysty z w pełni autorskimi piosenkami od czasu wydanego w 2010 roku albumu „The Lady Killer”, dwukrotnie platynowego na Wyspach.

Przypomnijmy, że CeeLo Green ma na koncie pięć nagród Grammy, trzy jako solista, dwie z Gnarls Barkley. Z duetem wylansował megahit „Crazy” (podwójnie platynowy w USA, numer jeden na Wyspach, nagrodzony Grammy w kategorii „Best Urban/Alternative Performance”).