Mad-Music.pl

CELINE DION ogłasza premierę nowej, francuskojęzycznej płyty! “Encore un soir” w sklepach od 26 sieprnia!

Celine Dion Encore Un Soir album cover

Celine Dion ogłosiła premierę nowej francuskojęzycznej płyty Encore un soir. Album ukaże się 26 sierpnia a promujący go utwór tytułowy napisał Jean-Jacques Goldman, wracając do współpracy z Celine po raz pierwszy od 12 lat! Kolaboracja, na której tak zależało Celine i jej mężowi Rene, ziściła się właśnie w postaci utworu, dostępnego do darmowego pobrania dla wszystkich, którzy zamówią płytę na iTunes. Album w wersji standard (12 utworów) można zamówić przed premierą TUTAJ a w wersji deluxe (15 utworów) TUTAJ. Album w wersji fizycznej ukaże się na płycie CD, boxie CD Deluxe z notesem i bransoletkami oraz na 2 płytach winylowych (z dołączonym całym materiałem na CD).

Na płycie znajduje się też pierwsza kompozycja, jaką dla Celine napisali Francis Cabrel i Serge Lama. Nie zabrakło też utworu od najwierniejszego współpracownika wokalistki z ostatnich latJacquesa Veneruso (odpowiada za niezapomniane hymny “Je ne vous oublie pas” i “Parler à mon père” . Porcję swojej poezji na płytę dostarczył także Grand Corps Malade, który pracował z Celine przy okazji płyty Sans Attendre.

Do ekipy kompozytorskiej dołączyły także nowe nazwiska  – Zaho , która piosenką “Tourner la page” udowodniła, że umie pisać hity łączące w sobie wiele styli muzycznych, a także  Florent Mothe i Mutine , którzy na płytę dostarczyli aż cztery swoje utwory.

Jako, że kanadyjskie miasto Quebec zawsze było bliskiej sercu Dion, artystka złożyła tu też hołdRobertowi Charlebois śpiewając jego hit “Ordinaire”. Swój wkład w krążek miał Marc Dupré, multi-platynowy artysta pochodzący z Québec i autor wielu przebojów. Usłyszymy tu też piosenkęDaniela Picarda “À la plus haute branche”, wybraną spośród ponad 4 tysięcy zgłoszeń w konkursie ogłoszonym na stronie Celine.

Bardziej zaangażowana w postawanie albumu niż kiedykolwiek wcześniej, Celine postawiła na tematy opowiadające o pozytywnej stronie życia.

Po dwóch wyprzedanych koncertach w Antwerpii przed ponad 30 000 ludzi I po dziewięciu koncertach w AccorHotels Arena w Paryżu, gdzie zobaczyło ją 110 000 fanów, Celine jest dalej w trasie liczącej łącznie ponad 28 występów. Poniżej tylko kilka cytatów prasowych oddających atmosferę, jaka każdego wieczoru panowała na scenie: https://youtu.be/krm-H8YZsu4

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Patronat

Reklama

Polecane koncerty

Polecamy również

Instagram

Invalid OAuth access token.

Reklama