„Dobrze” – pierwszy singiel i teledysk z najnowszej płyty Piotra Roguckiego!

Dobrze kadr z klipu (2) mat.pras.

Piotr Rogucki, frontman zespołu Coma, szykuje trzecią solową płytę. Artysta proponuje nową formułę wydawnictwa: zamiast zwyczajowego zbioru piosenek słuchacze wezmą udział w podróży przez teatralno-muzyczne rewiry szlakiem J.P. Śliwy. Premiera albumu 16 października.

Utwór „Dobrze” to pierwszy singiel z tej płyty. Piosenkę promuje teledysk zrealizowany według pomysłu duetu reżyserskiego Zosi Zija i Jacka Pióro.

Link do teledysku:

Najnowsze wydawnictwo Roguckiego zaskoczy dotychczasowych fanów nietypową strukturą i brzmieniem. „J.P. Śliwa” to koncept album, w którym muzyka znajduje swoje rozwinięcie w tekście dramatycznym załączonym do krążka, a piosenki wymykają się radiowym schematom. To zapis artystycznych poszukiwań twórcy balansującego na granicy muzyki rockowej, sztuki teatralnej i medialnego mainstreamu.

 –  „J.P. Śliwa” to próba podejścia do albumu muzycznego, z zakresu muzyki rozrywkowej, jako do dzieła artystycznego porównywalnego z instalacjami, rzeźbami lub collage’ami współczesnych twórców. Miejsce, gdzie piosenka przestaje być jednorodnym i niewymagającym umilaczem czasu, a staje się wezwaniem do współudziału w akcie twórczym” – mówi o wydawnictwie Piotr Rogucki.

Album „J.P. Śliwa” ukaże się 16 października 2015 roku nakładem wydawnictwa Agora SA.