Dziś premiera drugiej płyty Fismolla!

image001

Artysta zaprezentował właśnie teledysk do pierwszego singla „Eager Boy”, promującego jego najnowszą płytę „Box Of Feathers”. Album ukazał się dziś, a już za kilka dni fani będą mogli go usłyszeć na żywo podczas Open’er Festival. Znamy również pierwsze daty jesiennych koncertów Fismolla promujących nową płytę.

W 2013 roku Fismoll zaskoczył wszystkich niezwykle dojrzałym debiutanckim albumem „At Glade”. Dwa lata później młody singer-songwriter potwierdza swoją wyjątkowość drugą płytą „Box Of Feathers”, która od dziś jest dostępna w sklepach i serwisach cyfrowych.

Zwiastuje ją singiel pt. „Eager Boy”. Klip do utworu zrealizował Jędrzej Guzik z kolektywu wooom, który jest również autorem okładki „Box Of Feathers”, we współpracy z samym Fismollem.

„Eager Boy” elektryzuje od pierwszych dźwięków atmosferą, bliskością głosu i stopniowo pojawiającymi się partiami kolejnych instrumentów. Charakterystyczny motyw gitary i jednocześnie naturalne i oryginalne brzmienie całości to niezmiennie znak rozpoznawczy Fismolla. W tej nastrojowej, pulsującej piosence znajduje pełne odbicie koncepcja liryczna i brzmieniowa całej płyty. Piosenka rozwija się od łagodnego początku do potężnego finału, symbolizując delikatność i siłę,  których opowiada tekst.

„Przepłynę przez morze, lecz utonę w oczach. Jestem piórem i kamieniem”

– to wątek pojawiający się na całej płycie, zarówno w muzyce, tekstach jak i oprawie graficznej.

Drugi album Fismolla to niezwykle intensywne emocjonalnie muzyczne dzieło wysokiej próby. Pełne odcieni i kontrastów, w którym splatają się ze sobą finezja i surowość, przestrzeń i dynamika, spokój i energia. Podobnie, jak na „At Glade”, jest tu bogactwo melodii, oryginalne aranżacje i światowej klasy kompozycje. Głos artysty jest niezwykle pełny, a jego narracja pełna autorytetu i subtelności. Za produkcją muzyczną albumu stoją Robert Amirian i Fismoll.

***

„Instrumentacje i kompozycje „Box Of Feathers” stawiają Fismolla obok artystów światowego formatu, z jeszcze nigdy nie leżących tak blisko Polski Stanów Zjednoczonych i Skandynawii. Połączenie muzyki ze słowami na tym albumie daje obraz młodego mężczyzny i dwóch stron jego natury – delikatności i romantyczności oraz siły i mądrości, symbolizowanych przez pióro i kamień. To pełna osobistych wątków historia odkrywania swojej siły, duchowości, poznawania własnej duszy, natury miłości i stawania się mężczyzną, w której pióro to symbol najważniejszych zdarzeń, osób i uczuć. Fismoll to rasowy, bezkompromisowy i niepowtarzalny singer-songwriter o niezwykłej osobowości i talencie, poznanie słów jego piosenek jest niezbędne do zrozumienia zamysłu płyty i pełnego doświadczenia jej bogactwa. „Box Of Feathers” to płyta, która dotyka duszy i napełnia jasnością.”

Robert Amirian

 

Fismoll, „Box Of Feathers” LIVE:

 02.07. 2015 Open’er Festival
17.10.2015 Gdańsk | Parlament
18.10 Poznań | CK Zamek
22.10.2015 Wrocław |Eter
23.10.2015 Kraków | Rotunda
24.10 Warszawa | Stodoła
*kolejne daty wkrótce