Mad-Music.pl

Eurythmics – albumy winylowe legendarnego duetu

PŁYTY WINYLOWE LEGENDARNEGO DUETU JUŻ W SPRZEDAŻY!

Już dziś w najlepszych sklepach z muzyką fani muzyki lat osiemdziesiątych znajdą trzy winylowe albumy grupy Eurythmics: In The Garden / Sweet Dreams (Are Made of This) / Touch.  Ten legendarny duet, jedna z ikon lat 80. ma na swoim koncie aż 80 milionów sprzedanych płyt, a ponad 20 ich utworów stało się ponadczasowymi, światowymi przebojami.

 Od 13 kwietnia na sklepowych półkach znajdują się reedycje ich ośmiu studyjnych albumów na płytach winylowych: In The Garden (1981), Sweet Dreams (1983) i Touch (1983) a następnie w lipcu: Be Yourself Tonight ( 1985), Revenge (1986) i Savage (1987) oraz We To Are Are One (1989) i Peace (1999) w październiku 2018 roku.

 Album Peace na nośniku winylowym będzie wydany  po raz pierwszy. Płyta ta do tej pory dostępna była tylko na CD i kasecie magnetofonowej!

 Pojawienie się tych ośmiu albumów winylowych Annie Lennox nazywa „niezwykłym wydarzeniem” a Dave Stewart dodaje: “Aby kupić album winylowy, trzeba mieć odtwarzacz płyt, a to jest świetne ponieważ to oznacza, że ludzie będą słuchać muzyki nie za pomocą telefonu komórkowego, ale w taki sposób, w jaki wszyscy słuchaliśmy, gdy dorastaliśmy.”

 “Nowe wydawnictwa winylowe będą brzmiały lepiej” zapewnia Stewart „ W archiwach mamy oryginalne półcalowe matryce, które mają fantastyczny dźwięk. Właśnie tak to robimy. To nie cyfrowe remastery, w których dźwięk został skompresowany. “

Słuchając albumów duetu można zrozumieć, dlaczego Eurythmics są tak wysoko oceniani przez krytyków i fanów oraz dlaczego zdobyli tak wiele nagród.

 Obecnie Dave i Annie cieszą się ze swojej nominacji do kultowego, amerykańskiego  Rock and Roll Hall of Fame.” Jako Brytyjczycy nigdy nie pomyśleliśmy, że Galeria Sław może mieć coś wspólnego z nami”, mówi Stewart. “Kiedy zostaliśmy nominowani pomyśleliśmy: “Jak to?! “. A potem zobaczyliśmy tam innych brytyjskich muzyków: Depeche Mode i Dire Straits – to niewiarygodne legendy i jesteśmy zaszczyceni tą nominacją.

Posłuchajcie, Co Annie Lennox i Dave Stewart opowiadają o swojej przygodzie z Eurythimcs:

Karolina Kosiba

Karolina Kosiba

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Error validating access token: The user has not authorized application 591315618393932.

Polub nas!