Mad-Music.pl

Ewa Abart “Lucky Days” premiera 11.03.2016

Ewa Abart Lucky Days CVR

Od lat zatracona w świecie muzyki i filmu, także zawodowo – scenarzystka, producent filmowy.

Zadebiutowała w 2008 roku albumem „Retrospekcja” we współpracy z Dominikiem Trębskim (Muzykoterapia, Zakopower).

Po latach wraca albumem zawieszonym pomiędzy electro pop a chillout/downtempo. Zafascynowana alternatywną sceną berlińską, inspiracji szukała też we Francji i wśród londyńskich muzyków.  O swojej muzyce sama mówi “pop noir”. Wszystkie teksty na płycie wyszły spod pióra Ewy.

Album powstał we współpracy  z Tomkiem Ślesickim, utalentowanym operatorem filmowym, twórcą wielu teledysków, m.in. do piosenek  Dawida Podsiadło, Sorry Boys, Bokka. Ewa mówi o Tomku- samorodny talent , nieoszlifowany diament. Bo choć nie kończył szkoły muzycznej potrafił wypracować  własny styl kompozycji, stworzył muzykę do trzech filmów krótkometrażowych i wszystkie utwory na płytę Ewy.

Płytę promuje singiel “Lucky Days” – Kompozycja z pozoru pogodna, słoneczna , optymistyczna, już po drugim przesłuchaniu  zostawia jednak słuchacza w aurze nostalgii i lekkiej melancholii. Stylistycznie nawiązuje do lat 80-tych. To jedyna taka kompozycja na płycie. Płyta Abart to album, w którym wszystkie utwory stanowią osobne historie, posługują się innymi środkami wyrazu-zachowując jednak pewien ulotny wspólny mianownik.

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

Wpadnij na koncert

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama