Festiwal Żyrock – informacje

Żyrock to przedsięwzięcie, które ma na celu promowanie młodych zespołów poruszających się w gatunku szeroko rozumianego rock’n’roll’a. Żyrock miał być miejscem spotkań młodych kapel rockowych, aby mogły tu zaprezentować swoje możliwości, swój materiał szerszej grupie odbiorców. Inicjatorem pierwszej edycji przedsięwzięcia była grupa Immortal Dreams z Żyrardowa. Każdego dnia na dwóch scenach z nagłośnieniem odbywały się koncerty. Zwieńczeniem każdego dnia był koncert gwiazdy. Wystąpiło 18 zespołów, m.in. gwiazdy mazowieckiej sceny Venflon, Lostbone i Leash Eye, a także muzycy m.in. z Łodzi, Łowicza, Ciechocinka, Warszawy, Olsztyna, Radomia, a nawet Krakowa. Pierwsza edycja Żyrocka zyskała bardzo wysoką ocenę nie tylko publiczności, lecz także krytyków, przedstawicieli mediów oraz fachowej prasy.
Wiemy, że wielu z Was czeka na wieści na temat II edycji Festiwalu Żyrock. Informujemy, że władze miasta Żyrardowa nie są w stanie wspomóc finansowo naszego wydarzenia. Mamy zapewnienie umożliwienia organizacji imprezy w CK Żyrardów (wstępny termin to 24.10), wsparcie akustyka oraz druk plakatów. Niestety jest to za mało, aby zorganizować II edycję imprezy. Jak wiecie z ubiegłego roku staraliśmy się zaproszonym zespołom pokryć w całości lub częściowo koszty podróży na Żyrock oraz zapewnić catering i napoje. Wstęp na Żyrock 2014 był darmowy, a zdecydowanie największą część kosztów wzięliśmy na siebie my – muzycy Immortal Dreams. Mimo piasku, który wieje nam w oczy nie tracimy nadziei, że z pomocą dobrych ludzi Żyrock 2015 się odbędzie.

Będziemy wdzięczni za informację jeśli macie firmę albo znacie osoby/firmy, które mogłyby pomóc festiwalowi. My ze swojej strony oferujemy pakiet reklam które trafią do setek w formie informacji o firmie. Możemy zaoferować m.in. umieszczenie logo/nazwy Sponsora w mediach społecznościowych (fanpage Żyrock oraz Wydarzenie), umieszczenie logo Sponsora na materiałach reklamowych: ulotki i plakaty; wyczytywanie nazwy Sponsora ze sceny podczas trwania imprezy (min. 10-krotnie); możliwość dostarczenia i rozłożenia planszy reklamowej/roll up’u na terenie koncertu; umieszczenie loga/nazwy Sponsora w relacjach po koncercie. Zapraszamy do przyłączenia się do organizacji festiwalu i wykorzystania go do promocji swojej firmy, usług czy też produktów. Wszystkie świadczenia udokumentujemy w szczegółowym raporcie sponsorskim, który przekażemy Państwu po zakończeniu wydarzenia. Organizacja tegorocznego Festiwalu Żyrock to jedno z naszych … IMMORTAL DREAMS. Osoby, które chciałyby pomóc w sfinansowaniu Festiwalu Żyrock proszone są o kontakt poprzez e-mail: managerimmortald@tlen.pl