Mad-Music.pl

Glaca o pierwszym singlu i pierwszej solowej płycie

Glaca prezentuje pierwszy singiel z długo oczekiwanej, pierwszej w swojej karierze solowej płyty.

Tytuł utworu to “Oni Przyszli”. Gościem specjalnym w tej kompozycji jest Justin Chancellor basista legendarnej amerykańskiej grupy Tool. Hipnotyczny i absolutnie niezwykły utwór powstał na bazie produkcji i beat’u Magiery polskiego producenta hip-hopowego z kolektywu White House Records.

Premiera albumu 6 kwietnia 2018r.

Oni Przyszli” to pierwszy utwór, który napisałem na nowy album. Dostałem totalnie odjazdowy beat od Magiery i piosenka zaczęła się sama pisać, a właściwie pisało ją życie. Było to około pięć lat temu. Na wielu płaszczyznach zaczynałem od nowa. Prywatnie i muzycznie dotarłem do punktu, gdzie jedynym rozwiązaniem były radykalne cięcia i odbudowywanie mojego świata od zera. Musiałem odpowiedzieć sobie samemu na trudne pytania: ile warta jest nasza osobista wolność, nasze pasje, nasza intuicja i pragnienia? Czy podążanie za głosem serca to tylko pusty slogan, czy może naprawdę powinniśmy słuchać tego głosu i podążać za nim często wbrew wszystkiemu i wszystkim ? Raz rozpoczęty proces uruchamia lawinę zdarzeń. Świat wokół zaczyna się walić. Pękają więzy rodzinne, a Ci którzy mieli być przyjaciółmi na zawsze odchodzą, czasami stając się Twoimi wrogami. Tak! Cena wolności i miłości jest ogromna. Dla mnie jako artysty to dwa ogromne źródła energii i jeżeli ktokolwiek i cokolwiek im zagraża, to jestem w stanie dokonać radykalnych cięć. Koniec tych wartości to również koniec mojej egzystencji. Jeździłem w nocy samochodem po pustym mieście i powtarzałem jak mantrę: “Początek końca, nowa era, zburzyć porządek rzeczy, zacząć od zera….” – tak zaczynał powstawać ten album – mówi Glaca.

Muzycznie kompozycja przeszła wiele przemian. Była mocno trip-hopowa, później bardziej rockowa….aż nadszedł ten dzień, że wysłałem ją do Los Angeles do mojego przyjaciela Justina Chancellora, z którym parę lat temu w Kalifornii nagrałem płytę jako MTvoid. Justin położył hipnotyczny i totalny bas. Taki bas, który z beatem i moim wokalem tworzy naprawdę mocną całość. To była kolejna rewolucja. Jego instrument wywalił resztę dźwięków w kosmos. Magiera musiał napisać nową elektronikę, Magic gitarzysta Sweet Noise zbudował od początku gitarową przestrzeń. Ostatnim elementem była wokalistka i skrzypaczka Monika Emat, którą znalazłem przez Instagram. Chciałem kobiecego elementu i głosu w tej kompozycji i naprawdę wywiązała się znakomicie z tego zadania. Taki mix wysłałem Justinowi i….na drugi dzień dostałem email…kończ z mixowaniem tego utworu i nic nie zmieniaj….jest zajebiście. Taki był początek mixu mojego albumu. Każdy kolejny utwór dociągałem do „Oni Przyszli” który z resztą otwiera płytę. Pod wieloma względami jest to kolaboracja polskiego rocka i hip-hopu z legendą amerykańskiej sceny alternatywnej. Efekt za każdym razem upewnia mnie, że udało się stworzyć muzykę nowoczesną, mocną i wykraczającą poza gatunki. Pamiątką po tym pierwszym mixie będzie wersja „Oni Przyszli” zmasterowana na prośbę Justin’a przez Bob’a Ludwiga/ AC/DC, Rage Against The Machine, Def Leppard, Bruce Springsteen/. Ta wersja pojawi się tylko na edycji specjalnej dostępnej w systemie Pre – Order

Nowy album Glacy zawiera 14 kompozycji stworzonych z różnymi muzykami z polski i zagranicy. Współproducentem wielu utworów jest Tomasz “Magic” Osiński z zespołu Sweet Noise. Ta dwójka napisała większość z mocnych utworów na płycie.

Glaca – “Magic to mój najbliższy współpracownik. Mieliśmy trudny okres i nie rozmawialiśmy ze sobą ponad 10 lat po tym jak Sweet Noise zamilkł. Jednak w pewnym momencie tylko on mógł wznieść te kompozycje na wysoki poziom którego zawsze wymagam. Oczywiste jest to że inspirowaliśmy się Sweet Noise. To naturalne. Jego gitary zawsze miały własny charakter. Poza Magiciem drugim gitarzysta i współproducentem był Grzegorz Piotrowski z ostatniego składu SN”

Wśród wokalistek na nowej płycie będzie można usłyszeć Annę Patrini z zespołu Skinny Patrini i Martę Podulkę. Hip Hop reprezentują Magiera, Sherlock, Young Vetrans, Dj.Danek i Dj.Twister.

Masteringiem całego albumu zajął się Brian Lucey Z Magic Garden Mastering w Los Angeles. Masterował min. Marilyn Manson, Depeche Mode, Black Keys. Jego też Glaca wybierał bardzo świadomie.

“Sam zdecydowałem się mixować album. Musiałem mieć pewność, że na finalnym etapie przejmie to ktoś z najwyższej półki. Brian zdobył moje zaufanie jednym stwierdzeniem. Powiedział: Wyślij mi ten mix, którym jarasz się Ty i Twoja ekipa. Chcę ten mix, który sprawia że nie możecie usiedzieć w miejscu i podkręcacie głośność na maxa. Ja sprawię, że pokochasz swój materiał jeszcze bardziej. Sprawię, że będzie się dobrze prezentował na każdym odsłuchu…Hi-Fi, komórka, boombox, sklep….wszędzie. To jest moje zadanie. Połączyć słuchacza z Twoją płytą. Z zadania Brian wywiązał się perfekcyjnie. Kocham sound tego albumu i cieszę się, że mogę tak powiedzieć.”

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Error validating access token: The user has not authorized application 591315618393932.

Polub nas!