Greta Van Fleet – objawienie amerykańskiej sceny muzycznej!!!

Mówi się o nich, że zmienią oblicze dzisiejszego rocka. Nic dziwnego, po odsłuchaniu pierwszego singla „Highway Tune” Robert Plant może poczuć zazdrość.

Rockowa petarda zaczyna szturmować amerykańskie rockowe listy radiowe i wszystko na to wskazuje, że w najbliższym czasie tych czterech młodych chłopaków podbije świat. Wiele koncertów z ich właśnie rozpoczynającej się trasy koncertowej, jest już wyprzedanych..

Greta Van Fleet, rockowy kwartet, którego twórcze ambicje sięgają daleko poza wiek czterech członków zespołu (nie wszyscy byli uprawnieni do głosowania w listopadzie zeszłego roku).

Greta Van Fleet tworza bilźniacy Josh Kiszka (wokal) i Jake Kiszka (gitary), młodszy brat Sam Kiszka (bass) oraz najlepszy przyjaciel Danny Wagner (perkusja). Wspólnie skomponowali i napisali piosenki, z którymi właśnie wyruszają w świat, by zaprezentować się przed szerszą publicznością.

Dorastali w Frankenmuth wśród winyli i wpływów rozmaitych artystów, od Hendrixa do Crosby, Stills, Nash & Young, od Czajkowskiego do The Who, od „Władcy pierścieni” do „Apokalipsy” i od Roberta Frosta do Ernesta Hemingwaya.

Rodzice kibicowali im od najmłodszych lat zachęcając do odkrywania i badania świata oraz do spełniania własnych marzeń i pragnień.

W kwietniu 2017 roku na rynku amerykańskim ukazała się EPka z czterema utworami zatytułowana BLACK SMOKE RISING.