GrubSon zapowiada szalony klip. Zobacz zwiastun z tłumaczeniem w j. migowym!

GrubSon po prawej jako górnik. Fot. Michał Schwierc

Już w najbliższy wtorek, 22.03, o godz. 17 na kanale MaxFloRecTV pojawi się nowe wideo GrubSona. Teledysk towarzyszyć będzie utworowi „Nie jestem” z nominowanej do Fryderyków 2016 płyty „Holizm”. Od kilku dni w internecie krąży nietypowa, ponad 2-minutowa zapowiedź tego wydarzenia. Sprawdźcie ją koniecznie, bo ten klip może sporo namieszać w sieci!

– Wiadomo, że jestem daleki od zamykania się na jeden rodzaj muzyki. „Holizm” to bardzo zróżnicowana płyta. Zawiera dojrzalsze niż na poprzednich krążkach teksty. Jest wyjątkowa choćby ze względu na obecność live bandu w paru numerach – mówi o swoim najnowszym albumie GrubSon. Zaprasza na „kolejny level”, do którego bez wątpienia zaliczyć możemy utwór „Nie jestem”. Po brawurowym wykonaniu tego utworu na festiwalu Męskie Granie i osiągnięciu blisko 1,5 mln odtworzeń audio w samym tylko serwisie YouTube przyszła kolej na teledysk.

Ciąg dalszy przedstawionej wyżej historii poznamy po weekendzie, 22.03. Za dostarczenie niezapomnianych wrażeń poza GrubSonem odpowiedzialni będą także: Michał Jagiełło (reżyseria, zdjęcia, montaż), Michał Schwierc (reżyseria, zdjęcia) i MaxFloRec (wydawca płyty „Holizm”). W wyjątkowe kreacje aktorskie wcielą się m.in.: Jarecki, DJ BRK i członkowie Sanepid Live Bandu.

Funkcję specjalną w klipie pełnić będzie Iwona Cichosz z serwisu Migam.org, którą możemy zobaczyć już w trailerze. To ona pozwoli na dostarczenie wrażeń grupie niesłyszących i niedosłyszących odbiorców GrubSona. Przetłumaczy utwór „Nie jestem” na Polski Język Migowy, czyli naturalny język Głuchych.

– Polski Język Migowy to język wizualno-przestrzenny. Głusi słyszą muzykę oczami – mówi Iwona Cichosz. – Języki foniczne dają nam możliwość przekazywania informacji i emocji np. poprzez intonację (od razu „po głosie” wiadomo, kto ma jaki nastrój) czy tempo wypowiedzi. Podobnie jest z językiem migowym, tylko tu wszystko odbywa się wizualnie. Informacje mogą być przekazywane za pomocą wykonywania poszczególnych znaków, ale bardzo ważna jest ich szybkość. Czasem ten sam znak zamigany w innym tempie oznacza już zupełnie co innego – tłumaczy.

W oficjalnym zwiastunie klipu zobaczyć możemy charakterystyczne punkty na mapie… Rybnika, rodzinnego i obecnego miasta GrubSona. Ciekawych obiektów tego miasta nie  zabraknie również w samym teledysku. Miasto zaangażowało się w powstanie, jak i promocję klipu. Pod adresem Rybnik.eu dostępna jest fotorelacja z planu zdjęciowego (kliknij, aby zobaczyć, co działo się na planie klipu: http://www.rybnik.eu/index.php?id=223&p=news,11,show,8703).

Holizm” ukazał się nakładem MaxFloRec w marcu ub.r. Niedawno otrzymał nominację do nagrody muzycznej Fryderyk 2016 w kat. Album Roku Hip-Hop. 4 marca br. z okazji rocznicy wydania płyty na kanał MaxFloRecTV trafił ekskluzywny bonus – niepublikowany dotąd nigdzie indziej utwór „Get out (wyjazd)” z gościnnym udziałem Resoterica.

 

Aby nie przegapić teledysku GrubSona, jak i innych wyjątkowych propozycji wizualno-dźwiękowych, polecamy subskrybować kanał MaxFloRecTV (kliknij tutaj, aby być na bieżąco: https://www.youtube.com/user/MAXFLORECtv?sub_confirmation=1).

„Holizm” wciąż dostępny jest na sklep.maxflo.pl (kliknij, aby zamówić: http://sklep.maxflo.pl/pl/p/GrubSon-Holizm/536), w Empiku i innych, dobrych sklepach z muzyką. Patronat nad płytą sprawują: RMF Maxxx, Interia, MTV, tygodnik „Przegląd”, gazeta „metrocafe.pl”, magazyn „Freestyle”, Hip-hop.pl, RapDuma.pl, Muzodajnia i Empik.

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)