Gus Gus 13 sierpnia w sopockiej Zatoce Sztuki

GusGus

Zespół Gus Gus najwyraźniej upodobał sobie Polskę jak naród islandzki wafelki Prince Polo, bo już w czwartek 13 sierpnia, w rok po ostatniej trasie koncertowej i dwa lata po koncercie na płockim festiwalu Audioriver, znów nawiedzi nasz kraj. Kultowi Islandczycy zagrają w sopockiej Zatoce Sztuki.

Sukcesy nie opuszczają tego wyjątkowego zespołu. Ostatnie płyty „Arabian Horse” i „Mexico” okazały się wielkimi sukcesami, a zeszłoroczna klubowa trasa po Polsce została niezwykle entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów i publiczność. Teraz ekipa z Islandii ma już nad Wisłą status gwiazd. Jak najbardziej zasłużenie, bo to jedno z najbarwniejszych zjawisk na muzycznej scenie – zespół, który od lat błyskotliwie i oryginalnie łączy znakomite piosenki, elektroniczne brzmienia z taneczną energią. Na żywo Islandczycy prezentują wszystkie atuty, dzięki którym od niemal dwóch dekad cieszą się niezmienną sympatią fanów muzyki klubowej i nowoczesnego popu – chwytliwe melodie, hipnotyczne rytmy i sceniczną charyzmę.

Islandczycy podbili świat w połowie lat 90-tych za sprawą fantastycznych albumów dla wytwórni 4AD. Kolejny mocny rozpęd ich karierze nadała współpraca z kultową taneczną oficyną Kompakt, dla której ukazały się kapitalne i bestsellerowe krążki: „24/7, „Arabian Horse” i „Mexico”. Wielkim uznaniem cieszyły się też ich remiksy m.in. dla Depeche Mode, Moloko czy Sigur Rós.

Już w czwartek 13 sierpnia czeka nas występ GusGus w Sopocie, a potem na jesieni zespół wyruszy w kolejną elektryzującą trasę po Polsce.

Bilety można zamówić na Biletomat.pl
https://www.biletomat.pl/koncerty/gusgus-2064/?consumer_key=ks

Termin:
Czw, 13 sierpnia 2015 godz. 19:00

Miejsce:
Zatoka Sztuki
Aleja Franciszka Mamuszki 14, 81-718 Sopot

Organizator:

Zatoka Sztuki