Mad-Music.pl

Jacob Banks i jego brutalnie szczery soul!

Jacob Banks prezentuje EP-kę “The Boy Who Cried Freedom”. Materiał promuje singiel „Chainsmoking”, który daje nowe spojrzenie na klasyczne R&B.

Artysta niedawno oczarował wszystkich swoimi występami na festiwalu SXSW, a New York Times wybrał go do grona „breakout acts of SXSW 2017”. Amerykańscy krytycy zachwycili się tym, jak twórczość pochodzącego z Londynu artysty  może być przesycona amerykańskim bluesem i soulem.

Urodzony w Nigerii i wychowany w Londynie 25-letni Jacob Banks tworzy brutalnie szczery soul. Samouk, Jacob Bankszaczął grać, śpiewać i tworzyć piosenki dopiero jako 20–latek. Pierwsze występy młodego artysty podczas wieczorów „open-mic” w Birmingham w 2011r. od razu zwracały uwagę.  Jego wyjątkowy głos i odważne, intymne kompozycje zapadały natychmiast w pamięć  i potwierdzały nietuzinkowość artysty.

W 2013r. Jacob Banks zadebiutował EP-ką „The Monologue”, która nie tylko zdobyła uznanie krytyki, ale też otworzyła wiele możliwości, m.in. supportowania na trasie koncertowej samej Emeli Sandé i Alicii Keys!  Ciągle poszukujący nowych rozwiązań muzycznych i brzmieniowych Jacob Banks wyróżnia się niezwykłą intensywnością emocjonalną swoich kompozycji.

Myślę, że bierze się to częściowa stąd, że jestem z Afryki – ten bardzo ciężki, prawie wojowniczy klimat ma wiele wspólnego z tym skąd jestem” – tłumaczy Banks, który przeprowadził się do Anglii w wieku 14 lat. Artysta w swojej twórczości zdecydowanie skłania się w kierunku eksplorowania ciemnych stron ludzkiej natury, ale przy tym jest zawsze pełen nadziei i optymizmu.

“THE BOY WHO CRIED FREEDOM” TRACKLISTA:

  1. Chainsmoking
  2. Part Time Love
  3. Mercy
  4. Unholy War
  5. Photograph

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Error validating access token: The user has not authorized application 591315618393932.

Polub nas!