Mad-Music.pl

Jean-Michel Jarre – nominacja do Grammy / zakończenie trasy koncertowej

jmj-electronica-part1-electronic-86852304

Ostatnie dwanaście miesięcy było prawdopodobnie najbardziej pracowitym czasem w trwającej cztery dekady karierze JMJ. Trzy albumy, trasa koncertowa i nominacja do nagrody Grammy w kategorii ‘Best Electronic/Dance Album’ dla płyty “Electronica 1: Time Machine” – to wszystko dzieje się właśnie teraz!

Nominowany album to jeden z najwybitniejszych projektów artysty, przy którym współpracowali m.in.: Vince Clarke, Fuck Buttons, Laurie Anderson, Lang Lang, Gesaffelstein, Armin van Buuren i wielu innych artystów.

Nominacja do nagrody Grammy zbiega się z premierą albumu Oxygene 3 – trzecią częścią trylogii, którą zapoczątkował wydany w 1976 roku album Oxygene.

Na płycie tej znalazło się siedem nowych kompozycji Mistrza Muzyki Elektronicznej. Zamiarem artysty podczas pracy nad nowymi elementami Oxygene nie było cofniecie się w czasie, ale zaktualizowanie swojego  kultowego dzieła.

Po dwóch miesiącach spędzonych w trasie koncertowej Electronica World Tour Jean-Michel Jarre już dziś  na arenie Accorhotels w Paryżu zagra ostatni koncert. Będzie to wydarzenie wyjątkowe, z którego po raz pierwszy transmitowane będą  na żywo fragmenty z wykorzystaniem przełomowej technologii 360° x 4K Livestream.

Transmisję można oglądać od godzinny 22.00 za pośrednictwem facebooka artysty: https://www.facebook.com/jeanmicheljarre/?fref=ts

Jean-Michel Jarre sprzedał  80 milionów płyt na całym świecie, jego koncerty uznawane są za jedne z najbardziej spektakularnych wydarzeń w świecie muzyki. Tysiące fanów podziwiały artystę m.in. na Placu Czerwonym w Moskwie czy pod piramidami w Egipcie – kto wie co ten wielki artysta planuje na rok 2017….

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Patronat

Reklama

Polecane koncerty

Polecamy również

Instagram

Invalid OAuth access token.

Reklama