Kleszcz & DiNO: nowy klip już w sieci, płyta coraz bliżej

Od lewej - Kleszcz i Dino. Fot. Alan Kurc

W czwartek, 16.04, na MaxFloRecTV trafił kolejny po „Szukaj mnie” zwiastun wspólnego albumu rapera Kleszcza i producenta DiNO. „HorRYM” stanowi zlepek dwóch różnych utworów i dwóch odmiennych wizualizacji. Płyta „HorRYM JESTem”, którą to połączenie zapowiada pojawić się ma w przedsprzedaży w połowie maja

Pod tytułem „HorRYM” kryją się tak naprawdę dwa utwory, „HorRYM JESTem”
i „HorRYM będę”. Towarzyszy im składający się również z 2 części obrazek.
– To jak połączenie pierwszej i ostatniej litery alfabetu – komentują zabieg Kleszcz & DiNO. – W  drugim klipie prezentujemy naszą wizję dalekiej przyszłości. Bójcie się, bo tak to będzie wyglądać! – ostrzegają. Artyści sami odpowiadają za scenariusz tego nietuzinkowego teledysku, a tematykę utworu opisują następująco: – To wyraz sprzeciwu wobec dewiacji, które w dzisiejszym świecie są promowane, rozpowszechniane i określane jako zdrowe.

Realizacją wideo zajął się, podobnie jak w przypadku „Szukaj mnie”, Aleksander „Kopruch” Kozłowski z Przedmarańczy. Singiel w formie cyfrowej zamówić można m.in. na platformie iTunes (kliknij, aby przejść: http://goo.gl/eAQqbY).

Duet Kleszcz (MC) & DiNO (producent) to przykład dość nietypowej kooperacji. Artystów dzieli wiek, doświadczenie, środowisko. Łączy muzyka. Kleszcz (właśc. Łukasz Stępień) jest raperem wprost z podziemia. To członek działającej w ramach MaxFlo inicjatywy MaxFloLab mającej na celu „przedstawianie i promocję mniej znanych artystów,
którzy swoją twórczością wyróżniają się spośród reszty”. Przypomnijmy, że tzw. rekrutem hip-hopu w MaxFloLabie był do niedawna K2, twórca hitu „1 moment” i „Jutro nadchodzi zawsze”.

Kleszcz reprezentuje grupę wiekową 20+ i na legalnym rynku fonograficznym dopiero debiutuje. DiNO (właśc. Dawid Kałuża) jest za to jednym z czołowych polskich, hip-hopowych producentów muzycznych. To człowiek współodpowiedzialny m.in. za sukces złotej płyty „Rekontakt” Pokahontaz czy rozliczne sukcesy muzyczne artystów, takich jak: GrubSon, Rahim, BU, Skorup, Buka. DiNO reprezentuje grupę 30+ (między artystami jest dokładnie 10 lat różnicy).

Źródło: Kajetan Balcer (MaxFloRec)