Krzysztof Herdzin wraz z Academy of St Martin in the Fields_album oraz koncert nadzwyczajny

image001

Koncert nadzwyczajny: 21 czerwca

Premiera albumu: 23 czerwca

 

Album „Suita na tematy polskie” zawiera kompozycje Krzysztofa Herdzina w wykonaniu słynnej angielskiej orkiestry kameralnej – Academy of St Martin in the Fields, które zostały zarejestrowane w legendarnym Abbey Road Studio w Londynie. Polski kompozytor po raz pierwszy w historii nawiązał tak bliską współpracę z tą wybitną orkiestrą, ponadto sam stanął za pulpitem dyrygenckim. Reżyserem i realizatorem dźwięku był Rafał Paczkowski, który pracuje z najlepszymi kompozytorami i muzykami zarówno w Hollywood, Londynie jak i w Warszawie.

Nagrania trwały dwa dni (19, 20 grudnia 2014) a przy pożegnaniu cała orkiestra klaskała brawo w podziękowaniu za pracę na najwyższym poziomie i przede wszystkim za piękną, oryginalną, świetnie napisaną – i jak to określili – bardzo polską muzykę. Efektem tego wyjątkowego nagrania jest płyta CD.

„Kompozycje zawarte na płycie „Suita na tematy polskie” określiłbym stylem impresjonistyczno-neoklasycznym, mocno związanym z polskim folklorem. To współczesna muzyka z rozszerzoną tonalnością, inspirowana zarówno moimi polskimi mistrzami: Karolem Szymanowskim, Grażyną Bacewicz, Tadeuszem Bairdem, Wojciechem Kilarem, jak i Szostakowiczem, Prokofiewem czy francuską grupą Les Six” – mówi Krzysztof Herdzin.

 

21 czerwca w Filharmonii Narodowej odbędzie się światowa premiera kompozycji zawartych na płycie w wykonaniu Academy of St Martin in the Fields pod batutą Krzysztofa Herdzina

Zrodlo: Universal Music Polska