Latynoskie klasyki w operowo-popowej odsłonie! Il Divo zapowiada nową płytę – 'AMOR & PASION’ (premiera 27.11)

Il Divo cover

Najlepsza grupa popowo-operowa Il Divo ogłosiła premierę nowej, siódmej już płyty studyjnej  – ‘AMOR & PASION’, która ukaże się 27 listopada nakładem Syco Music/ Sony Music.

Jej produkcją zajął się, wielokrotnie uhonorowany nagrodą Latin Grammy, Kolumbijczyk, Julio Reyes Copello. Tym razem Il Divo nagrali materiał muzyczny obejmujący stulecie zdominowane przez tradycyjne tango, dynamiczne bolera i klasyczne mamba.

„AMOR & PASION” to płyta wypełniona miłością i romansem. Jej korzenie znajdujemy w Hiszpanii i na Kubie, po brzegi wypełniona latynoskim brzmieniem rodem z Meksyk aż po Argentynę . Utwory, które znalazły się na krążku, to w większości nowe interpretacje popularnych przebojów, m.in.: „A Las Mujeres Que Yo Ame (To All the Girls I’ve Loved Before)”  Julio Iglesiasa, „Si Voy A Perderte (Don’t Wanna Lose You)” oryginalnie wykonywany przez Glorię Estefan,  zaskakująca wersja  „Ody do radości” Beethovena oraz najbardziej rozpoznawalne tango wszechczasów – „Por Una Cabeza”, powstałe w 1935 r., wykorzystane w filmach „Lista Schindlera”  i „Zapach Kobiety”.

Urs Buhler  o płycie: “To  niesamowite. Po 11 latach ciągle odkrywamy coś , co nas szczerze zachwyca. Ten album jest dla mnie wielką inspiracją. Wcześniej nie znałem sporej części nagranego materiału.  A jest  to piękna muzyka. Pełna radości,  pasji – to muzyka przepełniona miłością.” 

Il Divo tworzą Urs Buhler, Carlos Marin, David Miller i Sebastien Izambard, Grupa powstała w 2003r i do tej pory sprzedała ponad 30 milionów płyt, doczekała się ponad 50 numerów jeden i może poszczycić się 160 złotymi i platynowymi albumami w 33 krajach. Uczestniczyli w ceremonii otwarcia i zamknięcia FIFA World Cup w 2006 roku, koncertowali u boku Barbry Streisand, pojawili się na balu inauguracyjnym prezydenta Baracka Obamy, uświetnili uroczystości diamentowego jubileuszu królowej Elżbiety II. Mają koncie 6 albumów, a ich dyskografię zamyka „A Musical Affair” z 2014r.

Pełna tracklista „AMOR & PASION’:

1)      Por Una Cabeza

2)      Abrázame

3)      Don’t Wanna Lose You (Si Voy A Perderte)

4)      Quizás, Quizás, Quizás (Perhaps, Perhaps, Perhaps)

5)      Bésame Mucho

6)      Quién Será (Sway)

7)      Volver

8)      Historia De Un Amor

9)      Eres Tu

10)   Contigo En La Distancia

11)   To All The Girls I’ve Loved Before (A Las Mujeres Que Amé)

12)   Himno de la Alegría (Ode To Joy)