Mad-Music.pl

Laura Mvula powraca z nową płytą – “The Dreaming Room” premiera 17 czerwca!

Laura Mvula Final Cover small

Zamów album w przedsprzedaży TUTAJ!

„Znakomicie ostra i zaciekle genialna.” – The Evening Standard

„Uderzająca i szczera z odcieniem jazzującego stylu Niny Simone, ale także a nowoczesną nutą klasycznej awangardy. Wspaniałe piosenki.”  – The Times

Trzy lata temu świat zachwycił się Brytyjką, Laurą Mvulą, która zadebiutowała płytą „Sing To The Moon” i uzyskała nominację do BRIT Awards 2013 w kategorii Critics’ Choice Award. Artystka wraca z nowym krąkiem – „The Dreaming Room”, który ukaże się 17 czerwca. Laura zdradziła właśnie okładkę oraz listę utworów oraz potwierdziła występ na kultowym festiwalu Gastonbury!

The Dreaming Room” jeszcze bardziej rozwija charakterystyczne, zniewalające brzmienie Laury.  Na płycie nadal słychać jej niebiańskie wokalizy, ale urozmaicone dźwiękami analogowych syntetyzatorów i gitar. Oto Laura w nowej odsłonie, odzwierciedlającej  jej artystyczny rozwój.

Od pierwszego singla – „Overcome” utrzymanego w stylistyce afrykańskiego disco, z zachwycającymi brzmieniami plemiennymi, poprzez urzekający „Kiss My Feet”, po epicki utwór „People’, którego powstanie zainspirował kryzys tożsamości czarnoskórej społeczności Zachodu, muzyka tworząca płytę „The Dreaming Room” jest żywa, dzika, ekscytująca i niepowtarzalna.

„Nigdy nie sądziłam, że będę w stanie. To najtrudniejsza rzecz, nad jaką kiedykolwiek pracowałam. Dojrzałam – traktując muzykę poważniej, mniej poważnie traktuję siebie. Kiedy słucham tej muzyki czuję się spełniona. W głębi czuję, że jestem w domu. Czuję się komfortowo”. – mówi artystka.

Za produkcję płyty odpowiada Troy Miller, który pracował również nad debiutem artystki. Laura do współpracy zaprosiła również The London Sympathy Orchestra, Wretch 32 (People) oraz dwóch legendarnych gitarzystów: Nile’a Rodgersa oraz Johna Scofielda (znanego  ze współpracy m.in. z Milesem Davisem).

Laura Mvula to jeden z najbardziej ekscytujących brytyjskich talentów muzycznych ostatnich lat. Ma na swoim koncie nominacje do wielu nagród, w tym m.in. Mercury Prize, BBC Sound, the BRITs Critics Choice Award oraz  po dwie statuetki BRIT Awards z 2014 I MOBO z 2013.

Tracklista “The Dreaming Room”:

 1. Who I Am
 2. Overcome ft. Nile rogers
 3. Bread
 4. Lucky Man
 5. Let Me Fall
 6. Kiss My Feet
 7. Show Me Love
 8. Renaissance Moon
 9. Angel
 10. People ft. Wretch 32
 11. Nan
 12. Phenomenal Woman
Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama