Mad-Music.pl

Mac&More i Olena prezentują dwa nowe utwory!

Ten Świat

Mikro i makrokosmos, a w nim pewnie stąpająca Olena. Singiel Ten Świat, to efekt współpracy z producentem
Mac&More. Czy w tym przepełnionym świecie jest jeszcze szansa wzajemnie się odnaleźć? Premiera piosenki miała miejsce 15.01.2018r.

Save This World

Tęsknota, miłość, strata… Save This World, piosenka napisana przez Olenę, wyprodukowana przez producenta muzycznego Mac&More, opowiada głębokich emocjach, o tęsknocie, o tym, jak ulotne jest życie, jak łatwo stracić szczęście, czyli to wszystko, na czym nam najbardziej zależy. Utwór daje jednak nadzieję. Między tym, co rzeczywiste a nierzeczywiste, zawsze jest szansa na dobre zakończenie. Piosenka została zgłoszona jako propozycja do Krajowych Preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizja 2018.

MAC&MORE producent, kompozytor, autor, gitarzysta.

Urodził się i mieszka we Wrocławiu. Muzycznie dojrzewał przy dźwiękach formacji The Police, Stinga i Petera Gabriela. Molowe klimaty zespołu The Cure zapadły mu w pamięć kształtując jego muzyczną wrażliwość.

Pierwszy poważny krok w swojej artystycznej karierze stawiał razem z formacją “Spastic” w 2004r. będąc jej managerem i producentem. Ich debiutancki album “Foolish” okrzyknięty został artystycznym wydarzeniem roku przez muzyczny magazyn “Antena Krzyku”. Główną zaletą tego rockowego wydawnictwa był jego nowatorski charakter, który niestety stał się również jego wadą nie pozwalającą mu zaistnieć szerzej na mainstreamowym rynku. Niewielki nakład rozszedł się jednak szybko i do dziś funkcjonuje juz tylko jako muzyczny “biały kruk”(https://merlin.pl/a/spastic/).

Mac & More tworzył dalej własne kompozycje. W 2005r.z jedną z nich wziął udział w ogólnopolskim konkursie “Przebojem na Antenę”. Utwór “Szukając Szczęścia” jego autorstwa spośród ponad tysiąca zgłoszonych zajął II miejsce. Znalazł się również na wspólnym albumie wydanym przez Polskie Radio. W 2016r. ukazał się singiel “Świat Wie” zrealizowany wspólnie z Anią Deko i Robertem Chojnackim, który w pierwszym miesiącu od premiery osiągną ponad milion wyświetleń na YT.

Obecnie współpracuje z młodą, bardzo utalentowaną wokalistką, skrzypaczką autorką i kompozytorką Oleną. Pierwszy wspólny singiel “Ten Świat” miał w styczniu 2018r. swoją premierę i zapowiada cykl wspólnych nagrań oraz niebawem debiutancki album. Kolejnym wspólnym nagraniem jest singiel “Save This World“, wydany 28 stycznia 2018r. i jest wspólną propozycją do Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2018.

OLENA wokalistka, skrzypaczka, autorka tekstów, kompozytorka.

W grudniu 2015r. Olena rozpoczęła swoją solową karierę i współpracę z wytwórnią muzyczną Konkol Music. Zadebiutowała świątecznym singlem “Zakochaj się w Święta”. Piosenka gościła na antenie m.in. Radio Zet, Rmf Fm. W 2016 roku, ukazał się Jej drugi singiel pt. “Demon. Piosenka zaistniała na playlistach największych rozgłośni radiowych m.in. Radio Zet, Radio Eska, Rmf Fm. Teledysk grany był przez Eska Tv, 4FunTv. W listopadzie 2016 ukazał się trzeci singiel Oleny “Apokalipsa”. W marcu 2017 premierę miał teledysk do piosenki “Idziemy Dalej”. Olena kilkukrotnie występowała na Scenie DDTVN. Umiejętności wokalne szlifuje pod okiem Bartka Cabonia, m.in. jurora w programie Hit Hit Hurra. Współpracuje m.in. z Dawidem Kwiatkowskim. Obecnie współpracuje z producentem muzycznym Mac&More.

Kształcenie muzyczne rozpoczęła w wieku pięciu lat. Od szóstego roku życia gra na skrzypcach. Absolwentka PSM I i II stopnia oraz Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie skrzypiec. Gra też na pianinie i przy nim tworzy piosenki. Teksty pisze w języku polskim i angielskim. W roku 2012, wraz z siostrą, założyła zespół wykonujący Jej autorskie piosenki. W 2014 r. dziewczyny wydały EP “Annie”. W tym samym roku ukazała się kolejna EP sióstr “Idź”, zawierająca autorskie kompozycje Oleny.

Uwielbia kosmologię, jednak to muzyka jest Jej największą pasją. Lubi kino akcji, powieści Stephena Kinga, jest zakochana w atmosferze NYC i stylu lat 90-tych. Muzyka jest dla Niej jak Wszechświat, nieskończona, tajemnicza i piękna. Jej ulubieni artyści to m.in. Freddie Mercury, Ella Fitzgerald, Marcus Miller, Amy Winehouse, Jean Luc Ponty, Selah Sue. Fanka zespołu Queen.

Olena to czeska i ukraińska odmiana imienia Helena, w języku starogreckim „Blask Księżyca”.

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Polub nas!

Patronat

Reklama

Polecane koncerty

Polecamy również

Instagram

Invalid OAuth access token.

Reklama