MFN – OLD LABEL NEW DANGER!

image001

Z dumą świętujemy powrót legendarnej wytwórni płytowej Music for Nations, nakładem której ukazały się kultowe albumy jednych z najbardziej wpływowych zespołów na świecie. Powrót MFN na światową scenę muzyczną oznaczać będzie pojawienie się wyjątkowych reedycji albumów jak również po raz pierwszy od ponad dekady zaprezentowanie nowych artystów.

Music For Nations zajmuje znaczące miejsce na światowej scenie muzycznej. Artyści z którymi wytwórnia współpracuje to m.in. Metallica, Slayer, Opeth, Cradle of Filth, Anathema, Entombed, Poison, WASP czy Frank Zappa. MFN współpracuje również z innymi wytwórniami muzycznymi takimi jak: Metal Blade, Peaceville, Under One Flag oraz Rise Above.

Już w kwietniu dostępne będą katalogowe albumy grupy Anathema. Autor tekstów i gitarzysta Daniel Cavanagh wyraził swój entuzjazm dla tego projektu mówiąc: „Jestem bardzo szczęśliwy, że po tych wszystkich latach  Anathema  zajmie miejsce na jakie w pełni zasługuje. Praca nad tym projektem była wielką przyjemnością. Począwszy od dodatkowej grafiki poprzez remastering materiału i dodanie do tego kilku niespodzianek było czymś wspaniałym.”

Anathema:

Fine Days – Box zawierający 3 CD oraz płytę DVD, w którym znalazły się zremasterowane, katalogowe płyty zespołu wzbogacone o nowe utwory, zdjęcia i opisy.

Judgement –   remasterowany zestaw płyta CD + album winylowy.

A Fine Day to Exit remasterowany zestaw płyta CD + album winylowy.

A Natural Disaster remasterowany zestaw płyta CD + album winylowy.

Jesienią tego roku ukażą się rozszerzone i zremasterowane wersje katalogowych albumów grupy Paradise Lost, trzy specjalne wydania albumów grupy Opeth, premierowe wydania albumów winylowych zespołu Cradle Of Filth  i innych artystów MNF, o których będziemy wkrótce informować.

Ukażą się również albumy nowych zespołów oraz płyty kompilacyjne. Spodziewajcie się ciężkiego grania!

W wielu krajach po raz pierwszy katalog MFN dostępny będzie również w wersji cyfrowej:

Paradise Lost – One Second
Spiritual Beggars – Another Way to Shine
Spiritual Beggars – Mantra III
Spiritual Beggars – Ad Astra
Hardcore Superstar – Bad Sneakers and a Pina Colada
Hardcore Superstar – No Regrets
Hardcore Superstar – Thank you (For Letting us be Ourselves)
Firebird – Deluxe
Inme – Overgrown Eden
Sugarcoma – Becoming Something Else
Lost Horizon – Awakening The World
Lost horizon – A Flame to the Ground Beneath
Elend – Umbersun
El Caco – Viva

Źródło: Sony Music