Mura Masa & Charli XCX prezentują nowy singiel ‘1 Night’!

Właśnie ukazał się najnowszy singiel Mura Masy z gościnnym udziałem Charli XCX. Utwór „1 Night” jest już dostępny w serwisach cyfrowych. Utwór zwiastuje nadchodzącą premierę debiutanckiego albumu artysty, który trafi do sprzedaży już latem. Premiera singla zbiegła się z oficjalnym ogłoszeniem licznych festiwali, na których wystąpi muzyk. Wśród nich nie mogło zabraknąć Coachelli.

1 Night” to połączenia metalowych bębnów, marimby i elektroniki autorstwa niezwykle innowacyjnych artystów młodego pokolenia.

Jak dotychczas, przygoda z muzyką okazuje się podróżą do skrajności. Wychowany na brytyjskiej wyspie Guernsey, gdzie każdy zna każdego, osobowość Mura Masy ukształtowały płyta Joni Mitchell ze zbiorów mamy i lata doświadczeń w hardrockowych zespołach na koncie taty-gitarzysty. W twórczości muzyka widoczne jest mieszanie się nurtów klasycznych z eksperymentalnymi. Gdy najbliższa koncertowa miejscowość oddalona była o pięć godzin podróży promem, o kulturę Mura musiał zadbać sam. Gdy w wieku 15 lat natknął się na muzykę elektroniczną, poczuł, że to kierunek dla niego. Dzięki Jamesowi Blake’owi odkrył „jak daleko można z nią eksperymentować”. Tak zaczęła się praca nad szukaniem własnego brzmienia. Niczym gąbka chłonął twórczość artystów z kręgów elektroniki na YouTube i Soundcloud. To dzięki nim zobaczył, że niezależnie tworzona muzyka elektroniczna to nie tylko subkultura, ale klucz, by wstrząsnąć całym światem bez wychodzenia ze swojego pokoju.

W ciągu zaledwie kilku lat od debiutu w sieci, Mura Masa osiągnął imponujący wynik 200 milionów odtworzeń (55 milionów za singiel „Love$ick”), podbił scenę festiwalową i wyprzedał 3 trasy koncertowe po Europie. Muzyk, który sam próbował swoich sił jako producent, starannie dobrał ekipę do pracy nad debiutanckim albumem. Wśród nich znaleźli się zarówno niedawno odkryci Nao i Bonzai jak i najgłośniejsze nazwiska z branży – A$AP Rocky i Charli XCX. Mura Masa upewnił się jednak, by wszystko zrobić po swojemu. Począwszy od założenia własnej wytwórni Anchor Point, która opiekuje się również innymi młodymi artystami, Mura Masa wypuścił na rynek serię mixtape’ów (AP Sound) oraz wystąpił w rozgłośniach radiowych. Debiutanckie wydawnictwo zapowiada się jako ekscytująca podróż w głąb muzyki elektronicznej, mieszanka undergroundu z konserwatyzmem. Szczegóły już wkrótce!