Mad-Music.pl

Najbardziej wyczekiwana płyta 2016 roku już w sprzedaży! Premiera albumu Lukas Graham z megahitem 7 Years

lukas-graham-extralarge_1453908568737

Na tę płytę czekały miliony fanów na całym świecie. 1 kwietnia ukazał się album Lukas Graham zatytułowany “Lukas Graham”. Płyta zawiera przebój “7 Years”.

Wspomniana singlowa piosenka to przejmująca ballada o tym, że w życiu trzeba mieć marzenia i je realizować, ale nie należy zapominać, by mieć koło siebie bliskie osoby. Kompozycja osiągnęła nieprawdopodobny sukces na całym świecie. Dotarła na szczyt singlowej listy na Wyspach, w Danii, Norwegii, Szwecji, Austrii, Australii, Nowej Zelandii, Irlandii, Kanadzie. Singel aż pięciokrotnie pokrył się platyną w Szwecji, trzy razy w Danii, dwa razy w Nowej Zelandii. Sprzedaż w Wielkiej Brytanii przekroczyła już 600 tys. kopii, co dało utworowi status platynowego singla. W Polsce singel “7 Years” pokrył się platyną.

Wcześniej kompozycja zespołu, w którym są: charyzmatyczny wokalista Lukas Graham Forchhammer, Mark “Lovestick” Falgren (perkusja), Magnús “Magnúm” Larsson (gitara basowa) i Kasper Daugaard (klawisze), była najchętniej odtwarzaną w Spotify, iTunes, w USA i Europie. Także najchętniej udostępnianym utworem przez fanów, co znalazło odbicie w amerykańskim notowaniu Billboard + Twitter Emerging Artists (Trending 140; tworzona na podstawie wymienienia w tweetach).

“7 Years” świetnie poradziła sobie także na radiowych play listach w USA oraz na liście najpopularniejszych kompozycji w aplikacji Shazam. Utwór był też na wysokim drugim miejscu UK Spotify Viral Chart, czyli listy przygotowanej w oparciu o ilość udostępnień kompozycji przez brytyjskich użytkowników serwisu Spotify. W ojczyźnie muzyków piosenka okupowała pierwsze miejsce notowania singli przez 15 tygodni!

Kompozycję napisali Lukas Graham, Stefan Forrest i Morten Ristorp. Produkowali Future Animals (czyli wspomniani Forrest i Ristorp) i Pilo. Do “7 Years” powstał teledysk, którego autorem jest uznany dokumentalista, nagradzany na festiwalu Sundance, rezydujący w Nowym Jorku René Sascha Johannsen. Do tej pory klip na YouTubie zespołu obejrzało ponad 60 mln internautów.

Zdjęcia realizowano w kopenhaskiej dzielnicy Christiania, z której wywodzą się muzycy Lukas Graham, a także w Los Angeles.

Grupa Lukas Graham powstała w 2010 roku, we wspomnianej, słynącej z bujnego artystycznego życia kopenhaskiej Christianii. Ponieważ inicjatorem był uczący się kiedyś klasycznego śpiewu w chórze Lukas Graham Forchhammer, zespołowi nadano nazwę składającą się z dwóch jego imion. Muzycznie grupa miesza wyrafinowany pop, soul oraz elementy hiphopowe.

W 2013 roku Lukas Graham podpisał kontrakt z wytwórnią Warner. Krótko potem rozpoczęły się prace nad drugim albumem. Że wszystko idzie w dobrym kierunku, przekonał już pierwszy singlowy utwór “Mama Said”, nagrany z chórem dziecięcym. Z miejsca wspiął się na szczyt duńskiej listy i pozostał na niej przez 24 tygodnie.

W Danii płyta “Lukas Graham” ukazała się w 2015 roku. Do tej pory pięciokrotnie pokryła się tam platyną. Została w ojczyźnie muzyków wybrana “Albumem roku” i “Popowym albumem roku”. Do Lukasa Grahama powędrowało też wyróżnienie MTV European Music Award dla “Najlepszego duńskiego artysty”.

Tracklista płyty “Lukas Graham”:

 1. 7 Years
 2. Take The World By Storm
 3. Mama Said
 4. Happy Home
 5. Drunk In The Morning
 6. Better Than Yourself
 7. Don’t You Worry ‘Bout Me
 8. What Happened To Perfect
 9. Strip No More
 10. You’re Not There
 11. Funeral
Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama