Mad-Music.pl

Najpopularniejsze kompozycje Doroty Miśkiewicz na jednym krążku

JaRGB_1500x1500_dorota-miskiewicz_best-ofJzzowe inspiracje, łagodny pop, fascynacje nową falą muzyki brazylijskiej a nawet łagodną elektroniką – to elementy stanowiące zbiór niezwykłych kompozycji, które znalazły się na nowym wydawnictwie Doroty Miśkiewicz.

„Best of” Doroty Miśkiewicz to kolejny – w bogatym dorobu artystki album. To wyjątkowe, mające przekrojowy charakter, wydawnictwo jest zbiorem najciekawszych i najbardziej znanych utworów wokalistki. Na płycie usłyszeć można materiał znany z poprzednich wydawnictw Miśkiewicz, m.in. „Budzić się i zasypiać (z Tobą)” (z albumu „Caminho”), „Samba z kalendarza” (z albumu „Ale”), czy „Nieuniknione” (z albumu „Pod rzęsami”).  Na płycie nie brak również licznych kolaboracji, w tym z Cesarią Evorą oraz ze Stefano Bollanim. Ta pierwsza to piosenka „Um Pincelada (A Brushstroke)”, która ukazała się w 2006 roku na płycie „Rogamor” Cesarii. Drugi duet – ze Stefano Bollanim, włoskim jazzowym pianistą nigdy wcześniej nie został wydany w Polsce. Tę zaśpiewaną w trzech językach (kreolskim, włoskim i polskim) piosenkę pt. „So Gia (Sodade)” można było usłyszeć do tej pory jedynie na płycie poświęconej twórczości Cesarii Evory wydanej we Włoszech. Na wydawnictwo „Best Of” trafiły również duety z polskim artystami, m.in. z Grzegorzem Turnauem, Grzegorzem Markowskim czy Wojciechem Waglewskim. Dopełnieniem kompilacji jest wykonana na żywo macedońska melodia z polskim tekstem – „Anna Joanna (Jovano, Jovanke)” z grupą Yugopolis.

Niespodzianką jest premierowy utwór „Bezbłędny” (POSŁUCHAJ) który został nagrany na specjalnie na to wydawnictwo. Piosenka utrzymana w rytmie bossa nova idealnie wpisuje się w wakacyjny klimat.

Dorota Miśkiewicz talent i zamiłowanie do muzyki odziedziczyła w genach (ojciec Henryk Miśkiewicz słynny saksofonista). Swoją artystyczną drogą zaczęła podążać już jako studentka w klasie skrzypiec, jednak bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Mimo to nie zmieniła planów i jako skrzypaczka ukończyła warszawską Akademię Muzyczną.

Ilość projektów, kolaboracji, sesji, koncertów, w jakie angażowała się Dorota Miśkiewicz przez lata obecności na scenie jest niezliczona. Równie nieprzebrana jest ilość gatunków muzycznych, przez które podróżowała. Zakotwiczona w jazzie, wypływała jednak na szerokie wody eksperymentów – zarówno na te bardziej egzotyczne, jak i bliższe polskim brzegom. Współpracowała i koncertowała z największymi gwiazdami show-businessu. Wydała solowe albumy: „Dorota Goes to Heaven – Zatrzymaj się” w 2002 roku (nominacja do Fryderyka w kategorii jazz), „Pod rzęsami” w 2005 roku, „Caminho” w 2008 („Złota Płyta” w kategorii pop oraz dwie nominacje do Fryderyka), „Ale” w 2012 roku. Dyskografię w 2013 roku zamyka projekt  stworzony w kolaboracji z zespołem Kwadrofonik „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci” („Złota Płyta”).

Tracklista:

 1. Bezbłędny

(muz. Marek Napiórkowski / sł. Michał Rusinek)

 1. Pod rzęsami – D. Miśkiewicz & Grzegorz Turnau

(muz. Marek Napiórkowski /sł. Grzegorz Turnau)

 1. Um Pincelada – Cesaria Evora & D. Miśkiewicz

(muz. Vitorino Chantre/ sł. Teofilo Chantre)

 1. Nucę, gwiżdżę sobie

( muz. Dorota Miśkiewicz, Marek Napiórkowski / sł. Dorota Miśkiewicz, Michał Rusinek)

 1. Poza czasem

( muz. Dorota Miśkiewicz, Marek Napiórkowski/ sł. Magda Czapińska)

 1. Dwoje różnych – D. Miśkiewicz & Grzegorz Markowski

(muz. Dorota Miśkiewicz, Marek Napiórkowski / sł. Dorota Miśkiewicz, Michał Rusinek)

 1. Budzić się i zasypiać (z tobą)

(muz. Marek Napiórkowski/ sł. Michał Rusinek)

 1. Nieuniknione

(muz. Marek Napiórkowski / sł. Dorota Miśkiewicz)

 1. W komórce – D. Miśkiewicz & Wojciech Waglewski

( muz. Dorota Miśkiewicz, Marek Napiórkowski /  sł. Wojciech Waglewski)

 1. So gia (Sodade)- D. Miśkiewicz & Stefano Bollani

( muz. Luis Morais, Amandio Cabral /  sł. Luis Morais, Amandio Cabral, Alberto Zeppieri)

 1. Samba z kalendarza

(muz. Dorota Miśkiewicz,  Marek Napiórkowski / sł. Wojciech Młynarski)

 1. Lubię być szczęśliwa – Jerzy Wasowski & D. Miśkiewicz

(muz. Jerzy Wasowski / sł. Antoni Marianowicz)

 1. Anna Joanna (Jovano Jovanke) live – Yugopolis & D. Miśkiewicz

( melodia ludowa / sł. Bogdan Józef Loebl)

Zamów płytę: http://smarturl.it/DMiskiewicz

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama