Natalia Nykiel z premierowym koncertem „Lupus Electro” w Warszawie!

Lupus Electro Live Wypieki Kultury

NATALIA NYKIEL Z PREMIEROWYM KONCERTEM „LUPUS ELECTRO” W WARSZAWIE!

 

Już w najbliższy czwartek 9 października odbędzie się koncert premierowy Natalii Nykiel, która zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty „LUPUS ELECTRO”.

 

Natalia Nykiel mocnym krokiem weszła na muzyczny rynek. Jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty została okrzyknięta przez dziennikarzy najbardziej intrygującym i wyczekiwanym debiutem tego roku.  Świat „Lupus Electro” to połączenie matematycznie skończonych elektronicznych brzmień z zawartą w tekstach nieprzewidywalnością pierwotnych instynktów.

Punktem wyjścia do stworzenia koncepcji albumu był komputerowy błąd. Error, który wydobywa się spośród milionów powiązań elektronicznych jednostek, aby wyświetlony na ekranie nieodwołalnie zmienić tok zdarzeń – zatrzymać precyzyjny mechanizm i otworzyć przejście do równoległych światów. Artystka nieśmiało zaprasza słuchacza w tę niebezpieczną podróż, gdzie nie ma rzeczy pewnych, a kierunek zwiedzania wyznaczają biegnące wilki.

 

Dziewiętnastoletnia artystka jeszcze przed wydaniem płyty zdążyła mocno zaznaczyć swoją obecność. Na początku sierpnia pojawił się teledysk do jej debiutanckiego singla „WILK”(muz.Natalia Nykiel/Fox, sł.Budyń) oraz zaskakujący cyfrowy minialbum „LUPUS EP”, zwiastujący pełnoprawny krążek.

 

Wokalistka jest na najlepszej drodze, aby zapełnić trwającą od wielu lat na rodzimym rynku muzycznym lukę  – nie oglądając się na obowiązujące trendy, otwiera nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu. Do współpracy zaprosiła najbardziej niepokornych twórców tego nurtu – produkcję płyty powierzyła Foxowi (odpowiedzialnemu m.in. za muzykę i produkcję płyt Marii Peszek).  Na wyjątkowy – zawieszony gdzieś pomiędzy neonową nowoczesnością, a dzikością natury – klimat płyty złożyły się także doskonałe teksty napisane przez Katarzynę Nosowską, Budynia z zespołu Pogodno, Paulinę Przybysz, Bunia z zespołu Dick 4 Dick, Karolinę Kozak oraz samą Natalię.

 

Bez wątpienia mamy tu do czynienia ze spójną i odważną koncepcją artystyczną, która wnosi na polską scenę wiele świeżości. Potwierdzają to także zgodne opinie krytyków. Jedną z pierwszych osób zaintrygowanych twórczością Natalii był Piotr Metz, który oczarowany jej muzyczną odwagą rozbudził zainteresowanie dziennikarzy. Smaku temu nowatorskiemu wydawnictwu dodaje zastanawiająca oprawa graficzna albumu. To kolejny z elementów pozwalający wierzyć, że debiut Natalii Nykiel to niecodzienny, przemyślany i bez wątpienia godny uwagi alternatywny projekt, na który warto było czekać.

 

„LUPUS ELECTRO” ukazał się 23 września 2014.

 

W sieci pojawiło się nagranie z przedpremierowego koncertu Natalii, który odbył się kilka dni temu w Instytucie Wysokich Napięć.

„LUPUS ELECTRO” LIVE

9.10.2014 godz. 21:00

Wypieki Kultury

Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu koncertu)

Link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/318191235028310/

 

Natalia Nykiel – Sick Dance (Live)