Nico & Vinz, twórcy hitu “Am I Wrong” zapowiadają nowy materiał!

Nici&Vinz_Cornerstone

Znakomity norweski duet Nico & Vinz, czyli Nico Sereba i Vincent Dery, którzy parę miesięcy temu zawojowali polskie rozgłośnie radiowe singlem “Am I Wrong”, zapowiada premierowy materiał! Jest nim EP-ka o tytule “Cornerstone”.

Pięcioutworowy materiał pojawi się już w najbliższy piątek, 6 listopada. Dodatkowa dobra wiadomość jest taka, że EP-ka jest przystawką przed kolejnym, pełnowymiarowym albumem studyjnym, który Nico i Vinz chcą wydać w 2016 roku. Artyści zapowiadają duży progres, w porównaniu z tym, co znamy chociażby ze wspomnianej piosenki “Am I Wrong”.

“Muzyka, jaką obecnie słyszymy, zdaje się potwierdzać tezę, że nie ma już żadnych formuł, żadnych reguł i można się bawić dowolnymi dźwiękami. Dlatego też napisaliśmy sporo piosenek, w których po prostu bawimy się tym, co nam się podoba. Stąd takie a nie inne utwory na EP-ce” – wyjaśnia Nico Sereba. “Reprezentujemy generację, która nie zwraca uwagi na podziały gatunkowe, lecz identyfikuje się z tym, co jest jej bliskie, jak miłość czy walka. Właśnie to oddaliśmy na EP-ce”.

Do powstania utworu “That’s How You Know” przyczynili się także raper i producent Kid Ink oraz piosenkarka i kompozytorka Bebe Rexha. “Próbujemy w niej nowych rozwiązań. To jedna z pierwszych piosenek, jakie napisaliśmy na EP-kę, stosując nasze nowe podejście do komponowania” – opowiada Nico.

Tracklista EP-ki:

  1. Lay A Little Closer
  2. Our Love
  3. Not For Nothing
  4. Praying To A God
  5. That’s How You Know feat. Bebe Rexha and Kid Ink

Przypomnijmy, że jesienią 2014 roku ukazała się pierwsza pełnowymiarowa płyta duetu dla wytwórni Warner, “Black Star Elephant”. Nagrywana była głównie w Los Angeles, w przerwach między koncertami duetu, który miał okazję supportować między innymi laureata Grammy Bruno Marsa. Album zdobył szczyt notowania w Norwegii. Promując go Nico i Vinz pojawili się w popularnych amerykańskich programach telewizyjnych, u Jimmy’ego Fallona, Jimmy’ego Kimmela, Ellen DeGeneres.