Nothing But Thievens wracają do Polski! Nowy koncert 22 marca w warszawskiej Hydrozagadce!

unnamed

Sony Music i agencja Go Ahead z przyjemnością ogłaszają, że zespół Nothing But Thieves, który zachwycił publiczność na warszawskim koncercie Gerarda Waya, ponownie przyjedzie do Polski! Muzycy wystąpią 22 marca w stołecznej Hydrozagadce.

Historia zespołu zaczęła się jeszcze w szkole, gdzie Conor (wokal) i Joe (gitara) występowali wspólnie w kilku muzycznych projektach. Zespół funkcjonował początkowo jako trio (skład uzupełnił Dom, drugi gitarzysta) i w tym składzie wyruszył do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu inspiracji do nagrania pierwszego materiału. Owocem tej podróży była EPka „Graveyard Whistling”, która ukazała się w październiku 2013. Już pierwszy numer, do którego powstał klip – „Emergency” – zwrócił uwagę Zane’a Lowe i zespół został zaproszony do BBC Radio 1.

Aktualnie w skład Nothing But Thieves oprócz Conora, Joe i Doma wchodzą jeszcze Price (perkusja) i Phil (bas). Zespół przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty, a singiel „Ban All The Music” zdobywa kolejne kraje i zestawienia przebojów. Wśród kluczowych inspiracji muzycy wymieniają Muse, Kasabian i Arcade Fire. Wokalista natomiast wielokrotnie podkreślał, że najważniejszy wpływ na jego śpiewanie miał materiał Jeffa Buckleya.

Od początku 2015 roku muzycy intensywnie koncertują, zdobywając rozgłos w kolejnych krajach i przygotowując się do wydania debiutanckiej płyty występnie planowanej na sierpień 2015r. W sprzedaży jest już ich EP-ka ‘Graveyard Whistling’ , którą można pobrać pod TYM adresem. Polska publiczność miała okazję zobaczyć ich 30 stycznia, kiedy w warszawskim Palladium wystąpili jako suport Gerarda Waya. NBT świetnie wspominają tę wizytę, dlatego zdecydowali się wrócić do naszego kraju już w marcu!

Bilety na jedyny koncert Nothing But Thieves są już w sprzedaży. Kupić je można na stronach www.go-ahead.pl,www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.