Mad-Music.pl

Nowe objawienie na scenie R&B – Khalid, 18-latek z Teksasu podbija listy singlem “Saved”

Khalid_Saved single Artwork

Khalid ma zaledwie 18 lat, muzyka towarzyszyła mu od zawsze, mimo, że dorastał w rodzinie wojskowych (matka śpiewa w amerykańskiej armii stacjonującej w Niemczech, tam też spędził większość dzieciństwa). Do Stanów Zjednoczonych powrócił, jako nastolatek. Zadebiutował utworem „Location”, który powstał przy współpracy z producentami: Syk Sense (Drake, Bryson Tiller), Tunji Ige oraz Smash David (Tinashe, Jeremih). Khalid udostępnił go jeszcze przed ukończeniem liceum. Singiel został bardzo dobrze przyjęty przez media muzyczne, a sukces viralowy i rosnąca popularność zaowocowała kontraktem z Right Hand Music Group/RCA Records. Do tej pory Khalid opublikował jeszcze utwory: „Let’s Go”, „Hopeless” oraz „Coaster”.

„Inspiracje mojej muzyki wywodzą się z dorastania w wojsku, wielu podróży, ciągłej nauki jak zaczynać od nowa i tego, że dobrze czuję się w nowych miejscach. Każda piosenka to pewna opowieść, która składa się na historię mojego życia.” – wyjaśnia Khalid i dodaje: „Chcę, aby ludzie zrozumieli, że te piosenki opisują moje doświadczenia. Nie opierają się na konkretnym gatunku muzycznym. Ich podstawą jest nastrój, zawierają pełną gamę emocji.”

Najnowszy singiel „Saved” zapowiada debiutancki album Khalida – „American Dream”, który ukaże się na 3 marca br. „Saved” to melodyjna ballada skierowana do byłej partnerki artysty. Nie brak w niej wibrujących dźwięków gitary, która przeplata się z solidnym basem i aksamitnym wokalem Khalida.

Posłuchaj / pobierz „Saved” TUTAJ.

Khalid wyruszył w trasę koncertową „The Location Tour” pod koniec ub.r., w ramach, której w lutym odwiedzi Europę, zagra m.in. w Berlinie, Paryżu czy Londynie.

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Patronat

Reklama

Polecane koncerty

Polecamy również

Instagram

Invalid OAuth access token.

Reklama