Nowości na MaxFloRecTV: Pokahontaz, Kleszcz & DiNO

Paktofonika-Serum klip plan / czerwiec 2015 / Zielona Góra

Paranormalne wideo Kleszcza & DiNO i ociekający krwią klip Pokahontaz – to nowości na MaxFloRecTV. Pierwsza z nich powstała do niepublikowanego dotąd nigdzie utworu

„Labirynt”. Rahim i Fokus prezentują z kolei wizualizację „Serum”, 7. już singla promującego pokryty złotem album „Reversal”. Gościnnie w utworze pojawia się Wuzet

Tuż przed Mikołajkami panowie z Pokahontaz przygotowali dla swoich fanów dość nietypową niespodziankę. O ile sam teledysk można nazwać prezentem typowym, o tyle wideo, w którym (dosłownie!) przelewa się krew, pojawiają się (nie)ludzkie wnętrzności, ciekły lateks, zdjęcia rentgenowskie i zasiadający na tronach, pomalowani raperzy – już niekoniecznie.

Jak się okazuje, motywacją do powstania klipu w tak mrocznym klimacie była rozmowa z… profesorem filozofii. – Rozmawialiśmy o ideach transhumanizmu, które zakładają wsparcie ludzkich ułomności przez technologię. Stąd połączenie techniki i budzących się do życia ludzi z cyborgami napędzanymi krwią, a dokładniej jej niekrzepnącą surowicą, czyli… serum – opowiada Grzegorz Lipiec, współreżyser i montażysta teledysku. – Odeszliśmy dość daleko od świetnego, budującego tekstu Rahima i Fokusa. Ale takie było założenie: nie robimy obrazków jeden do jednego.

 

Serum” to 7. singiel promujący „Reversal”, najnowsze wydawnictwo Pokahontaz (http://goo.gl/eTWbwD). Przypomnijmy, że krążek uzyskał już status złotej płyty. Producentem utworu jest DrySkull. Wokalnie Rahima i Fokusa wsparł w nim Wuzet. Za realizację klipu odpowiada zielonogórska ekipa Sky Piastowskie na czele ze wspomnianym wyżej Grzegorzem Lipcem i Oskarem Kozłowskim (reżyseria, zdjęcia). Ci sami filmowcy stoją za sukcesem teledysku do utworu „Obiecuję Ci” Buki & Rahima, który do dziś w serwisie YouTube wyświetlono ponad 7 mln razy (https://youtu.be/KHB3M6i12kc?list=PLpCB8p2IAqdqlu0gCoGQoRe5JesWLNBV7).

Na Facebooku MaxFloRec dostępny jest już album z planu zdjęciowego do klipu (kliknij tutaj, aby zobaczyć ekskluzywną fotorelację: https://goo.gl/v3cx60).

Amatorom horrorów polecamy sprawdzić na MaxFloRecTV także nowość spod szyldu Kleszcz (MC) & DiNO (producent). Po dobrze przyjętych klipach promujących album „HorRYM JESTem” (http://goo.gl/ifPfgu) artyści postanowili wypuścić równie „horry” singiel spoza płyty. „Labirynt” jest jednym z pierwszych utworów, jakie wspólnie stworzyli DiNO i Kleszcz. – Tego numeru nie było, nie ma i nie będzie na żadnej płycie. Mamy jednak do niego taki sentyment, że zachciało nam się na „własną rekę” zrobić do niego klip – opowiada Kleszcz. – Teledysk powstał totalnie spontanicznie, w jedno popołudnie. Nakręciliśmy go w piwnicy DiNA, a pomogli nam w tym nasi, że tak to ujmę, dziwni znajomi, którym za tę pomoc bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że fani będą się jarać tym klipem tak samo jak my – dodaje.

 

„Labirynt” zakupić można w wersji cyfrowej na sklep.maxflo.pl (kliknij, aby przejść: http://goo.gl/O0ZHyU).

 

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)