Nowy album Coldplay już w sprzedaży. Premiera A Head Full Of Dreams

AHFOD Digital Album Cover_S

„A Head Full Of Dreams”, siódmy studyjny album brytyjskiej grupy Coldplay, trafił do sprzedaży 4 grudnia 2015 roku. Materiał już zbiera świetne recenzje. Anglicy nagrali płytę przy udziale wspaniałych gości.

„Idealny zestaw pod film, podróż, pod koncert i w zasadzie pod wszystko, co otwiera głowę, co potrzebuje przestrzeni i oddechu. Coldplay są znów zespołem, który czaruje i kokietuje słuchacza jak w czasach swojego debiutu” – czytamy w recenzji albumu „A Head Full Of Dreams” w serwisie T-Mobile Music, z oceną w skali 8 na 10 punktów.

Płytę promowała trącąca klasycznym disco radosna, optymistyczna kompozycja „Adventure Of A Lifetime”, zilustrowana kapitalnym, animowanym klipem, w którym Coldplay wcielają się w szympanse, grające na instrumentach, śpiewające i tańczące, wyreżyserowanym przez Mata Whitecrossa.

Piosenki na „A Head Full Of Dreams” Guy Berryman (gitara, basowa, chórki, klawisze, instrumenty perkusyjne), Jonny Buckland (gitara prowadząca, chórki, klawisze, harmonijka), Will Champion (perkusja, chórki, fortepian) i Chris Martin (śpiew, fortepian, klawisze, gitara rytmiczna), nagrywali w Malibu, Los Angeles i Londynie. Produkcję powierzyli norweskiemu duetowi Stargate (Tor Erik Hermansen i Mikkel Storleer Eriksen) oraz wieloletniemu współpracownikowi Rikowi Simpsonowi.

Na albumie pojawiają się wspaniali goście, między innymi Beyoncé, Noel Gallagher, Tove Lo, Gwyneth Paltrow, Merry Clayton, a nawet prezydent USA Barack Obama. Anglicy zawarli na płycie 11 piosenek oraz jeden ukryty utwór, „X Marks The Spot”.

„A Head Full Of Dreams” jest następcą wspomnianego „Ghost Stories”, który okazał się wielkim sukcesem i sprzedał się na całym świecie w blisko czterech milionach kopii. W Polsce album z 2014 roku dotarł na szczyt listy OLIS i pokrył się platyną.

Tracklista płyty „A Head Full Of Dreams”:

 1. A Head Full Of Dreams
 2. Birds
 3. Hymn For The Weekend
 4. Everglow
 5. Adventure Of A Lifetime
 6. Fun
 7. Kaleidoscope
 8. Army Of One
 9. Amazing Day
 10. Colour Spectrum
 11. Up&Up

Muzycy Coldplay zapowiedzieli, że w ramach promocji albumu wyruszą w 2016 roku na trasę koncertową po całym świecie.  Wiadomo już, że jeden z koncertów Anglicy zagrają w przerwie finału ligi NFL, czyli podczas Super Bowl. Nastąpi to 7 lutego 2016 roku w Santa Clara, w Kalifornii.