Nowy maxi singiel zespołu KraFcy – „Psycho”

przod

27 lutego ukazał się nowy maxi singiel zespołu KraFcy zatytułowany „Psycho”.
Wydawnictwo zapowiada drugi album formacji. Płyta zawiera dwa utwory: „Psycho” i „Casting” oraz ich remiksy.

KraFcy singlem chcą o sobie przypomnieć po dobrze przyjętym debiucie, jakim była wydana w 2011 roku płyta „eF”. Jest to także okazja do pokazania się z nowym wokalistą Łukaszem Szczepanikiem, z którym zespół współpracuje od dwóch lat a którego można było zobaczyć między innymi w ostatniej edycji programu Voice Of Poland.
– Materiał na naszą drugą dużą płytę jest w zasadzie przygotowany, czeka tylko na profesjonalną rejestrację i realizację – mówi Robert Laska – gitarzysta zespołu.
– My natomiast w najbliższym czasie będziemy się skupiali na poszukiwaniu wydawcy.

Singiel, podobnie jak płyta „eF” powstał dzięki fanom, którzy sfinansowali go na jednym z serwisów crowdfundingowych – megatotal.pl.

– Maxi singiel zawiera dwa utwory: „Psycho” i „Casting” oraz ich remiksy – tłumaczy Robert Laska, gitarzysta KraFców. – Do piosenki tytułowej z singla zrealizowaliśmy teledysk. Nad jego produkcją czuwał Grzegorz Stodolny z Black Light Studio. W teledysku wzięli udział aktorzy młodego pokolenia: Barbara Garstka, Beata Śliwińska, Alicja Karluk oraz w roli głównej nasz wokalista i aktor zarazem – Łukasz „Szczepan” Szczepanik.

foto_krafcy_1
Dźwięki KraFców to solidna dawka gorącej, tętniącej życiem muzyki. Chwytliwe melodie, mocny groove, rockowe zagrywki i niebanalne teksty w języku polskim to znaki szczególne krafcowego stylu. Istnieją od 2003 roku, w tym czasie gościli czterokrotnie w studiach nagrań. Powstały w ten sposób dwa albumy demo EP („Demo” – 2003; „Błahe chwile” – 2007), singiel „Bez znieczulenia” z 2005 roku, który można było usłyszeć na antenie wielu rozgłośni radiowych podobnie jak piosenki z debiutanckiego albumu „eF”, który ukazał się w styczniu 2011 roku.

Więcej:
www.krafcy.com
www.facebook.com/krafcy