Nowy teledysk: Kleszcz & DiNO – Szukaj Mnie.

okladka

Na MaxFloRecTV swoją premierę miał pierwszy singiel z nadchodzącej płyty duetu Kleszcz (MC) i DiNO (producent).
Przy okazji poznaliśmy nazwę albumu. Krążek zatytułowany będzie „Horrym jestem”. Światło dzienne ujrzy wiosną 2015 r.

– Mam nadzieję, że obrazek do pierwszego numeru zapowiadającego płytę Wam się spodoba. Może obudzi w Was podobne emocje do tych, które towarzyszyły nam przy tworzeniu „Szukaj mnie” i promującego go klipu? Zapraszam na seans! – mówi Kleszcz.
Jak już pisaliśmy, płyta zatytułowana „Horrym jestem” nie będzie debiutem rapera w ogóle,
a debiutem na polskim rynku fonograficznym. Artysta przez lata działał w podziemiu.
Na koncie ma kilka nielegalnych albumów. Teraz będzie drugim już, po K2, tzw. rekrutem hip-hopu inicjatywy MaxFloLab, któremu założone i prowadzone przez Rahima wydawnictwo zdecydowało się wypuścić krążek „na legalu”. Producentem płyty będzie DiNO kojarzony do tej pory ze współpracy m.in. z takimi artystami, jak: Rahim, Fokus, Skorup, Ostry, Pezet, GrubSon czy BU (kliknij, aby sprawdzić biografię producenta: http://maxflo.pl/Dino.html).

 

Za realizację wideo odpowiada Aleksander „Kopruch” Kozłowski z grupy Przedmarańcza. Aktorsko udzielili się w nim: Kleszcz, DiNO i Paulina Mękal.
– W teledysku, obok mnie i DiNA, znalazła się również tajemnicza dziewczyna, która  pojawiała się już w moich poprzednich klipach. To nie przypadek. Ona wpisała się już na stałe do naszego składu. Może kiedyś zdradzimy, o co chodzi – komentuje raper.

Więcek na temat transferu artysty z MaxFloLabu do MaxFloRec szukajcie na MaxFlo.pl.

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)

***

Kleszcz (właśc. Łukasz Stępień) – śląski raper (ur. w Tarnowskich Górach), członek MaxFloLabu, rocznik ’88. Swoją przygodę z rapem rozpoczął w wieku 14 lat, pisząc pierwsze teksty i nagrywając własnym sumptem pierwsze utwory. Początki jego kariery to lokalny skład Eref Crew. Następnie razem z poznanym w 2004 r. producentem Stahem zawiązuje kolektyw Znak Zapytania. Kolejne lata to czas intensywnej pracy nad formą i produkcja wielu nagrań, z których niestety większość nie wychodzi na światło dzienne. W 2010 r.
w podziemiu ukazuje się nagrany wspólnie z bratem Sitem album zatytułowany SIŁA RAŻENIA. Materiał zostaje niezwykle ciepło przyjęty przez lokalnych pasjonatów rapu. Owocuje to coraz większą liczbą lokalnie granych koncertów, nowymi znajomościami
i propozycjami. Momentem przełomowym okazuje się być rok 2013, kiedy Kleszcz zostaje członkiem inicjatywy MaxFloLab. Na kanale MaxFloRecTV pojawia się wyprodukowany przez Staha album YRAM YRACZ. W pochodzących z niego utworach słychać inspiracje nie tylko rapem, ale także bluesem, rockiem, ragga czy poezją śpiewaną. To niehermetyczne podejście do muzyki okazuje się być zarówno wyznacznikiem stylu Kleszcza,
jak i odpowiedzią na oczekiwania jego fanów. Artysta zbiera wiele pozytywnych opinii
i komentarzy, a jeden z jego numerów, „Czary mary” w krótkim czasie zyskuje sporą,
jak na rapera undergroundowego, popularność. W niedługim czasie Kleszcz nawiązuje współpracę z odpowiedzialnym m.in. za sukces złotej płyty REKONTAKT grupy Pokahontaz producentem DiNEM. Pod koniec roku 2014 MaxFlo podejmuje decyzję o transferze artysty
z MaxFloLabu do MaxFloRec. 30.10.2014 ukazuje się teledysk do utworu „Desperado2” Pokahontaz z jego i Buki gościnnym udziałem. Nieco ponad miesiąc później, 11.12.2014,
na MaxFloRecTV trafia pierwszy, oficjalny wideoklip zwiastujący legalny debiut Kleszcza, „Szukaj mnie”. Album zatytułowany „Horrym jestem” ma ukazać się wiosną 2015 r.

Źródło: www.MaxFlo.pl