Nowy utwór: NATALIA NYKIEL feat. AUER

nykiel_rgb

Słyszeliście już nowy kawałek nagrany w ramach „Żywego Gigu”?  W trzeciej odsłonie nowatorskiego projektu Czwórki Polskie Radio wzięli udział wokalistka Natalia Nykiel i Auer, producent odpowiedzialny za elektroniczne brzmienie utworu „Ground Level”.

 

Projekt muzyczny „Żywy Gig” wystartował w maju tego roku. Główną ideą jest nieszablonowe połączenie artystów, reprezentujących inne brzmienie, a przede wszystkim odmienne spojrzenie na muzykę.

Natalia Nykiel to wokalistka, która szturmem zdobyła listy przebojów numerem „Bądź duży”, promującym jej debiutancką płytę „Lupus Electro”. Przez dziennikarzy muzycznych została jednogłośnie okrzyknięta najciekawszą postacią sceny electro pop w Polsce. Obecnie Natalia jest w trakcie trasy koncertowej „Lupus Electro Live Tour”.

Auer, jest współtwórcą kolektywu The Lordz Team, działającym w Warszawie. Związany z wytwórnią Kokabeast, współpracował m.in. z Pezetem.
”Ground Level” jest doskonałym dowodem na to, że połączenie artystów odrębnych stylistycznie przynosi zaskakujące efekty. To właśnie główny cel  „Żywego Gigu”, by słuchacz Czwórki mógł dostać unikatowy utwór, który mógł powstać tylko w studiu Polskiego Radia.

Numer został nagrany w studiu Czwórki i tradycyjnie już zaprezentowany w audycji Dawida Podsiadło, „Podsiadówka”. Muzyczno – producencka kolaboracja ponownie doskonale wpisała się w strategię stacji radiowej by promować niezależne podejście do kultury i mieć bezpośredni wpływ na jej kreowanie. Tym samym, Natalia Nykiel jako wokalistka pokazuje swoje nowe oblicze, a Auer stanowi jej doskonałe dopełnienie, mimo że pozornie są z innych, muzycznych światów. Teraz pozostaje tylko włączenie przycisku „play” i wsłuchanie się w głos Natalii Nykiel oraz elektroniczne dźwięki serwowane przez Auera.