#OdkrywamyNowe – Moo Latte

the circle cover

Moo Latte – producent i solista działający na terenie Danii. Autor krótki tekstów i piosenek opartych na osobistych doświadczeniach i życiowych sytuacjach. Proste melodie wokalu w połączeniu z nawiązującą często do jazzu harmonią, organicznymi elementami perkusyjnymi i groovem tworzą mieszankę, w którą nie trudno się wczuć.

Moo Latte (Brian Victorsson) ma 22 lata a edukację muzyczną zdobywał przez ponad 15. Obecnie uczeń studiów magisterskich na wydziale kompozycji w duńskim konserwatorium w Odense. Zaczął przygodę z produkcją w wieku 17 lat od prostych kompozycji na gitarę, z czasem rozwijając instrumentarium oraz odkrywając techniki samplowania. Moo Latte to pierwszy jego projekt, dla którego pisze teksty i śpiewa do własnych produkcji.

Jako narzędzi do kreowania swojego brzmienia Moo Latte używa między innymi Rhodesa, fortepianu, gitary elektrycznej i basowej, kontrabasu, brzmień syntezatorów oraz przedmiotów codziennego użytku do budowania warstwy perkusyjnej.

4tego października 2015 roku premierę miał pierwszy oficjalny singiel Moo Latte pod tytułem „The Circle”, który opowiada, krótką historię o jego życiu jako muzyka jeszcze przed rozpoczęciem tego projektu. Obecnie pracuje nad swoją debiutancką EPką, która zmieści w sobie klika nowych piosenek o najbardziej aktualnych przemyśleniach i doświadczeniach.