#OdkrywamyNowe: Trabanda

Trabanda1

Zespół Trabanda powstał w 2011 roku w Łodzi. Skład zespołu stanowią: Tadeusz Seibert (wokal), Witold Ambroziak (saksofon, instrumenty klawiszowe), Artur Pyciarz (gitara elektryczna), Andrzej Granat (gitara basowa). Od września 2014 roku do zespołu dołączyli muzycy związani wcześniej z zespołem Blue Cafe: Łukasz Moszczyński (perkusja), Michał Niewiadomski (puzon), Piotr Sławiński (trąbka) oraz Marcin Markuszewski (instrumenty klawiszowe, gitara basowa).

Muzyka Trabandy to fuzja popu z elementami funku, soulu, jazzu, disco i rocka.

Trabanda jest zwycięzcą II edycji Bałtyk Festiwal Media i Sztuka w Darłowie (laureat Bursztynowego Mikrofonu). W 2014 roku zdobyła wyróżnienie w Konkursie Głównym Festiwalu Rock Stars, a także wygrała plebiscyt na Fest Przebój. Zespół jest również laureatem XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Rzeszów Carpathia Festival 2015.

Pierwszy singiel zespołu w powiększonym składzie pt. „Imaginacja” przez pięć tygodni utrzymał się na 1. miejscu Listy Przebojów Top Radia Łódź. Piosenki Trabandy grane są w licznych rozgłośniach radiowych, zespół ma na swoim koncie również koncert live transmitowany przez Radio PiK w Bydgoszczy.

Trabanda gościła także w programach telewizyjnych, m.in. „Dzień dobry TVN”, „Kulturalni PL” (TVP Polonia), „Qadrans Qltury” (TVP Warszawa), dwukrotnie w „Teleexpressie” oraz w programie „Twoje Popołudnie z TVP Łódź”.

Utwór „Mam apetyt”, który pozwoliłam sobie wcześniej wysłać, to nasza propozycja na tegoroczne lato. Mamy nadzieję, że doskonale wpisze się w wakacyjny klimat.


Więcej informacji na:
http://www.trabanda.pl
oraz https://www.facebook.com/trabanda