#OdkrywamyNowe: Zobacz kim jest EMIEÉ.

EMIEE

EMIEÉ jest duetem tworzonym przez parę energetycznych muzyków. Na jego twórczość składa się nowoczesna elektronika z wpływami lat 90. oraz liryczny wokal i żywe instrumenty. Zespół gra od trzech lat, obecnie w składzie dwuosobowym, ale współpracował także z muzykami sesyjnymi. Na niepowtarzalny klimat koncertów EMIEÉ wpływa nie tylko hipnotyzujący głos Dagmary Smolik, ale również autorskie wizualizacje Michała Zaparta. Jest on odpowiedzialny zarówno za muzykę jak i tworzenie animacji do utworów.

Historia elektronicznego projektu muzycznego zaczęła się już w 2010 roku. Wtedy to Michał poszukiwał wokalu w pełni odpowiadającego jego twórczości i tak poprzez jeden z portali internetowych poznał Dagmarę. Wspólnie nadali nowe brzmienie już istniejącym utworom, a także skomponowali kilka następnych. Zdecydowali się poprowadzić zespół we dwójkę, pod nazwą EMIEÉ i tylko od czasu do czasu zapraszać do swoich występów muzyków sesyjnych.

Od 2013 roku EMIEÉ zagrał szereg dobrze przyjętych koncertów m.in. jako support zespołu Spiral. Fascynacja i zaangażowanie jakie włożyli w ten projekt miały niemały wpływ na ich życie osobiste. Od roku pracują nad wspólną muzyką już jako małżeństwo. Duet wciąż wydaje kolejne utwory, bierze aktywny udział w konkursach i festiwalach, publikując własne kompozycje i remixując utwory konkursowe. Jego piosenki były emitowane m.in. na antenie Radia Kraków.

SKŁAD:
– Dagmara Smolik wokal, elektronika, gitara
– Michał Zapart elektronika, gitara, produkcja

FACEBOOK facebook.com/EmieeMusic
SOUNDCLOUD soundcloud.com/emiee_music

Posłuchaj: