Mad-Music.pl
Ostatnia część tryptyku “Lupus Electro” Natalii Nykiel

Ostatnia część tryptyku “Lupus Electro” Natalii Nykiel

NN On Stage

Natalia Nykiel mocnym krokiem wchodzi na muzyczny rynek. Jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty została okrzyknięta przez dziennikarzy najbardziej intrygującym i wyczekiwanym debiutem tego roku. Świat „LUPUS ELECTRO” to połączenie matematycznie skończonych elektronicznych brzmień z zawartą w tekstach nieprzewidywalnością pierwotnych instynktów.

Punktem wyjścia do stworzenia koncepcji albumu był komputerowy błąd. Error, który wydobywa się spośród milionów powiązań elektronicznych jednostek, aby wyświetlony na ekranie nieodwołalnie zmienić tok zdarzeń – zatrzymać precyzyjny mechanizm i otworzyć przejście do równoległych światów. Artystka nieśmiało zaprasza słuchacza w tę niebezpieczną podróż, gdzie nie ma rzeczy pewnych, a kierunek zwiedzania wyznaczają biegnące Dziewiętnastoletnia artystka jeszcze przed wydaniem płyty zdążyła mocno zaznaczyć swoją obecność. Na początku sierpnia pojawił się teledysk do jej debiutanckiego singla “WILK”(muz.Natalia Nykiel/Fox, sł.Budyń) oraz zaskakujący cyfrowy minialbum “LUPUS EP”, zwiastujący pełnoprawny krążek.

Wokalistka jest na najlepszej drodze, aby zapełnić trwającą od wielu lat na rodzimym rynku muzycznym lukę – nie oglądając się na obowiązujące trendy, otwiera nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu. Do współpracy zaprosiła najbardziej niepokornych twórców tego nurtu – produkcję płyty powierzyła Foxowi (odpowiedzialnemu m.in. za muzykę i produkcję płyt Marii Peszek). Na wyjątkowy – zawieszony gdzieś pomiędzy neonową nowoczesnością, a dzikością natury – klimat płyty złożyły się także doskonałe teksty napisane przez Katarzynę Nosowską, Budynia z zespołu Pogodno, Paulinę Przybysz, Bunia z zespołu Dick 4 Dick, Karolinę Kozak oraz samą Natalię.

Bez wątpienia mamy tu do czynienia ze spójną i odważną koncepcją artystyczną, która wnosi na polską scenę wiele świeżości. Potwierdzają to także zgodne opinie krytyków. Jedną z pierwszych osób zaintrygowanych twórczością Natalii był Piotr Metz, który oczarowany jej muzyczną odwagą rozbudził zainteresowanie dziennikarzy. Smaku temu nowatorskiemu wydawnictwu dodaje zastanawiająca oprawa graficzna albumu. To kolejny z elementów pozwalający wierzyć, że debiut Natalii Nykiel to niecodzienny, przemyślany i bez wątpienia godny uwagi alternatywny projekt, na który warto było czekać.

“LUPUS ELECTRO” ukazał się 23 września 2014.

„LUPUS ELECTRO – PROLOGUE”:

„LUPUS ELECTRO – BEFORE THE START”:

Zobacz teledysk do „WILKA” (TELEDYSK ROKU 2014 wg. prestiżowego plebiscytu internautów i musicis.pl!)

Recenzje „LUPUS ELECTRO”:

„Kolejny dowód, że moja niechęć do castingowych programów muzycznych powinna zostać nieco przefiltrowana. Mocna osobowość i właściwy opiekun artystyczny (znakomity Fox) pozwoliły na stworzenie albumu, który nie tylko resetuje dotychczasowe, przeróżne ścieżki muzyczne Natalii, ale i daje naszej scenie electropop mocnego kopa. Nosowska i Budyń też są chyba tego zdania, bo z pewnością bardzo starannie dobierają sobie artystycznych klientów. Na pewno jedno z odkryć” Piotr Metz / Wprost

„Mocno osadzony w klubowych i electro rytmach pop „Lupus Electro” dużo bardziej przypomina ambitne dokonania Moniki Brodki, niż cukierkowe pioseneczki Margaret . Za bity odpowiada doświadczony Michał „Fox” Król, a za teksty m. in. Budyń. Muzycznie momentami blisko jest nawet do Hey. Na szczególną uwagę zasługują dojrzałe lirycznie i ciekawe muzycznie nagrania jak „Bądź duży”.” Wojciech Przylipiak / Dziennik

„Często narzekamy, że bohaterowie talent shows trafiają w niewłaściwe ręce, w ręce chałturników – takich jak M.K., M.K. czy P.S. Tymczasem Natalia Nykiel z “The Voice Of Poland” nagrała płytę we współpracy z producentem Foxem, który odpowiadał m.in. za świetną płytę “Jezus Maria Peszek”, a także z Katarzyną Nosowską, Karoliną Kozak czy Budyniem, którzy napisali Natalii teksty. Z takimi składem nic tylko podbijać świat!” Michał Michalak / interia

„I pojawił się album Natalii Nykiel. Nagrany bez pośpiechu, ale z głową. Zgromadzeni autorzy, kompozytorzy i producenci to na pewno polska pierwsza liga. Łapę do płyty przyłożyły m.in. Kasia Nosowska, Paulina Przybysz, Karolina Kozak, a materiał wyprodukował Michał ‚Fox’ Król. Zestawienie ciekawe i niecodzienne, ale jaki efekt! Powstał naładowany energią klubowy krążek, jakiego na polskiej arenie jeszcze nie było. Popowy, ale z dobrymi, często zabawnymi tekstami i rewelacyjnym kompozycjami. Pośród 10 piosenek nie ma ani jednego zapychacza, a gnająca jak rozpędzony klubowy tir płyta zwalnia dopiero w ostatnim numerze. […] Śmiało i z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że to najlepszy od lat polski krążek pop i marzę, aby usłyszał go świat. Jest to bowiem materiał, jakiego nie powstydziłyby się gwiazdy pokroju Katy B czy Robyn. /Ucho od śledzia

Album „LUPUS ELECTRO” znalazł się w TOP najlepszych albumów 2014 roku w zestawieniach wszystkich mediów opiniotwórczych i muzycznych, zajmując w nich czołowe miejsca.

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Error validating access token: The user has not authorized application 591315618393932.

Polub nas!