Mad-Music.pl

Paul Simon z Simon & Garfunkel zachwycony Disturbed

Disturbed_Immortalized_Album_Cover_s

Trudno sobie wyobrazić większy dowód uznania za nagranie coveru niż pochwała ze strony autora oryginalnej piosenki. Grupa Disturbed miała szczęście tego doświadczyć. Po tym, jak wykonała w show Conana O’Briena przeróbkę “The Sound Of Silence” z legendarnego duetu Simon & Garfunkel, komplementy pod jej adresem wyraził sam Paul Simon.

“Naprawdę imponujący występ w programie Conana O’Briena. Po raz pierwszy widziałem was wykonujących tę piosenkę na żywo. Wspaniale. Dziękuję” – napisał Paul Simon w mailu do Davida Drainmana, wokalisty Disturbed.

David, co zrozumiałe, nie mógł się powstrzymać i ujawnił maila od Paula Simona w screenie zamieszczonym na facebookowej stronie Disturbed. Tam też znalazła się jego odpowiedź skierowana do legendarnego muzyka. “Panie Simon, nie potrafię wyrazić, jak bardzo jestem zaszczycony pańskimi słowami. Chcieliśmy jedynie złożyć hołd jednym z najwspanialszych kompozytorów w historii muzyki. Pańskie słowa znaczą dla nas niewyobrażalnie dużo i jesteśmy Panu za nie dozgonnie wdzięczni” – napisał David.

Wykonaniem Disturbed w telewizyjnym show zachwycił się także laureat Oscara, Russell Crowe, czemu dał wyraz w swoim poście na Twitterze (https://twitter.com/russellcrowe/status/716474048620855296?ref_src=twsrc%5Etfw).

Dodajmy, że oryginał Simon & Garfunkel powstał w 1964 roku. Dwa lata później utwór, w wersji nieco innej od pierwotnej, inaczej zmiksowany, do tego bez wiedzy muzyków, zajął pierwsze miejsce na “Billboardzie”. Piosenka w wykonaniu Disturbed zajęła pierwsze miejsce w notowaniu Billboard Hard Rock Digital Songs.

 

Do coveru “The Sound Of Silence” zrealizowano teledysk, którego reżyserią zajął się Matt Mahurin (m.in. Metallica, Alice In Chains, U2, Bon Jovi, Rush).

Przeróbka kompozycji duetu Simon & Garfunkel znalazła się na wydanej latem 2015 roku szóstej studyjnej płycie Disturbed, “Immortalized”. Album był piątym z rzędu wydawnictwem chicagowskiej formacji, które zadebiutowało na szczycie listy “Billboardu”.

Disturbed nagrywał płytę w klasycznym składzie, czyli: David Draiman (śpiew), Dan Donegan (gitara), Mike Wengren (perkusja) i John Moyer (gitara basowa). Sesja nagraniowa odbyła się w Las Vegas, w studiu Hideout Recordings, a za konsoletą siedział Kevin Churko (m.in. Ozzy Osbourne, Five Finger Death Punch). Piosenki napisano w 2014 roku. W komponowaniu brali udział wszyscy muzycy Disturbed, co nie zdarzyło się od 2001 roku.

“To było wspaniałe doświadczenie. Wszystkie piosenki powstały w jednym pokoju. Czuliśmy się jak w początkach kariery” – mówił o pracy nad “Immortalized” David Drainman.

Lista utworów na albumie “Immortalized”:

 

1. The Eye Of The Storm

2. Immortalized

3. The Vengeful One

4. Open Your Eyes

5. The Light

6. What Are You Waiting For

7. You’re Mine

8. Who

9. Save Our Last Goodbye

10. Fire It Up

11. The Sound Of Silence

12. Never Wrong

13. Who Taught You How To Hate

14. Tyrant*

15. Legion Of Monsters*

16. The Brave And The Bold*

*tylko na edycji deluxe

 

Przypomnijmy, że grupa Disturbed istnieje od 1996 roku. Do tej pory sprzedała ponad 12 mln płyt.

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama