Posłuchaj nowego singla Malky – „Theodore”, zapowiadającego ich nowy album – „Where Is Piemont”

cMaxParovsky-0189-106922183 mini

Malky prezentuje konserwatywne podejście do komponowania piosenek. Duet postrzega to jako sztukę opowiada niezwykłych historii okraszonych muzyką. Doskonale słychać to w najnowszym singlu Malky – „Theodore” (posłuchaj / zamów „Theodore” TUTAJ).

 

Drugim albumem „Where Is Piemont“ Malky poszerza swoje brzmienie o elementy europejskiego folkloru i muzyki orkiestrowej. Słuchając tej płyty odnosi się wrażenie, że grupa chce podzielić się wyjątkową tajemnicą. Jednocześnie Malky zachowuje nowoczesne brzmienie, które sprawia, że jest to intymny, bezpośredni i absolutnie hipnotyzujący album.

„Where Is Piemont” to 13 klimatycznych i nastrojowych kompozycji. Premiera płyty w Polsce zaplanowana jest na 17 lutego br. Ukaże się na nośniku CD, winylu oraz w serwisach cyfrowych, a promują ją single „Lampedusa” oraz „Theodore”.

Malky to duet, który tworzą wokalista Daniel Stoyanov i producent Michael Vajna. Wśród głównych inspiracji muzycy wymieniają brzmienia lat 60., jednak w swojej twórczości mocno opierają się też na współczesnej elektronice i klasycznym r’n’b. Zadebiutowali w 2014 roku krążkiem „Soon”, który cieszył się sporą popularnością w Niemczech, gdzie panowie stacjonują na co dzień. W 2015 zespół wydał EPkę „Diamonds” (m.in. z utworem „History of Broken Hearts”), który przyniosła im międzynarodowe uznanie. Malky po raz pierwszy zaprezentował się przed polską publicznością na ubiegłorocznym Spring Break Fest w Poznaniu.

 

Tracklista „Where Is Piemont”:

 1. The Only One
 2. Theodore
 3. Told I Must Die
 4. The Fish
 5. Painlover
 6. Play
 7. When You Talk to Me
 8. Islands
 9. Lampedusa
 10. The Cage
 11. Modern Ark
 12. Cup of Hope
 13. Bulgaria